Cитуацію із забезпеченням прав внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю потрібно покращити – Валерій Сушкевич

1 31 6 fcf37f3ede4dfae643923c6cec7b957f 1464251484 extra large 2. валерий сушкевич, інвалідністю

  1 31 6 fcf37f3ede4dfae643923c6cec7b957f 1464251484 extra large 1

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич провів робочу зустріч з представниками Агентства ООН у справах біженців в Україні (UNHCR) – старшим радником із правових питань Югом Біссо, польовим радником з питань захисту Асель Ормоновою та старшим помічником з правових питань Тетяною Ловцовою.

Учасники зустрічі обговорили ситуацію щодо дотримання прав внутрішньо переміщених осіб в Україні та констатували, що серед цієї категорії населення, люди з інвалідністю є найменш соціально захищеними та найбільш дискримінованими.

Валерій Сушкевич запропонував представникам Агентства ООН у справах біженців в Україні (UNHCR) напрямки співпраці із забезпечення прав та соціальної захищеності внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Під час зустрічі було опрацьовано напрямки пов’язані, зокрема з визначенням статусу осіб з числа цивільного населення, які отримали тяжкі поранення, контузії під час бойових дій у районі проведення антитерористичної операції; вирішенням соціальних і правових проблем внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю в регіонах України, зокрема тих, що проживають у санаторіях Одещини.

Крім того, обговорювались напрямки співпраці пов’язані із недопущенням порушення прав внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю під час верифікації та фізичної ідентифікації, що запроваджені Урядовими рішеннями; диференціацією за групою та підгрупою інвалідності розміру щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Оскільки на сьогодні особа з інвалідністю І групи підгрупи А отримує такого ж розміру виплату, як й особа з інвалідністю ІІІ групи.

Учасники зустрічі також обговорили співпрацю щодо створення безперешкодного середовища для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю на контрольних пунктах в’їзду та виїзду на лінії зіткнення в межах Донецької та Луганської областей; унормування надання особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення (вагітним жінкам, жінкам з грудними дітьми, людям похилого віку та ін.) права на позачерговий перетин лінії зіткнення.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*