У Запоріжжі обговорили проблемні питання переселенців з інвалідністю

1 02 3 399666 2. інвалідністю

 1 02 3 399666 1

Днями у Запоріжжі відбулось засідання круглого столу на тему «Правові аспекти інтеграції внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю у Запорізькій області». Захід організувала обласна служба зайнятості та Департамент соціального захисту населення спільно з громадською організацією «Фундація прав людини» у рамках Програми із захисту прав внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю «LITTLE BERTA».

У заході взяли участь керівники державних структур міста та області, а також представники громадських організацій. Учасники круглого столу обговорювали питання захисту прав ВПО з інвалідністю, взаємодію влади з громадськими організаціями щодо правової підтримки людей з інвалідністю, у тому числі переселенців, працевлаштування людей з особливими потребами, їх реабілітації та інтеграції у суспільство. На думку фахівців, у Запорізькій області переселенці з інвалідністю найчастіше зіштовхуються з проблемами щодо оформлення та отримання пенсійного забезпечення, соціальних виплат, медичного та санаторно-курортного обслуговування. Крім того, учасники розглянули можливості удосконалення міжнародного співробітництва щодо реалізації програми захисту прав інвалідів «LITTLE BERTA».

Під час зустрічі начальник відділу організації надання соціальних послуг Запорізького обласного центру зайнятості Анжела Дощенко ознайомила присутніх зі станом ринку праці, послугами служби зайнятості, надала інформацію про затребувані в області професії. «Служба зайнятості забезпечує адресну підтримку внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю з метою їх соціальної, психологічної та професійної адаптації. Наші фахівці допомагають цій категорії безробітних знайти відповідну роботу, започаткувати власну справу, взяти участь у роботах тимчасового характеру, а також пройти професійне навчання. Так, протягом 2015 року такі послуги отримали 129 переселенців з інвалідністю, з початку 2016 року – 60 осіб. Крім того, для вирішення проблем безробітних з числа ВПО, ми залучаємо до співпраці соціальних партнерів та громадські організації», – наголосила Анжела Дощенко.

Запорізька обласна служба зайнятості

Державна служба зайнятості України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*