Безбар’єрність як основа розвитку: відбувся другий етап громадських обговорень Плану заходів

Безбар’єрність як основа розвитку: відбувся другий етап громадських обговорень Плану заходів. національна стратегія, безбар’єрний простір, обговорення, план заходів, інвалідність

Безбар’єрність як основа розвитку: відбувся другий етап громадських обговорень Плану заходів. національна стратегія, безбар’єрний простір, обговорення, план заходів, інвалідність

Доопрацювання проєкту Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні триває. Свої пропозиції до документу надають учасники громадських обговорень. 29 червня представники громадських та благодійних організацій, аналітичних центрів, місцевого самоврядування, вітчизняні та міжнародні експерти обговорили питання освітньої та економічної безбар’єрності.

«Конституція України затверджує, що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Водночас права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Отже, штучні бар’єри — інформаційні, фізичні чи освітні — суперечать нашому Основному Закону. І їх потрібно активно ліквідовувати. Саме для цього в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської і була розроблена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні, і наразі напрацьовується План заходів для її виконання у найближчі два роки», — зауважила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

Учасники громадських обговорень внесли свої пропозиції до Плану заходів. Зокрема, велика увага була приділена розвитку доступності шкіл та університетів для дітей з інвалідністю.

«Безбар’єрність — це філософія, яка повинна стати основою розвитку нашого суспільства, бізнесу і держави», — зазначив державний експерт експертної групи містобудування та планування територій Директорату просторового планування територій та архітектури Міністерства розвитку громад та територій України Костянтин Філонич.

Нагадаємо, під час першого засідання Ради безбар’єрності розглянуто пріоритетні ініціативи міністерств у кожному з шести напрямків безбар’єрності, які увійдуть до Плану заходів на 2021-2022 роки на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

Довідково

Розроблення проєкту Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність», надає аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів для розробки Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності.

Громадські обговорення відбуваються у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України та ГО «Безбар’єрність» у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень та Центром демократії та верховенства права. Проведення цього заходу стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Розробка плану заходів здійснюється за підтримки ПРООН в Україні.

Міністерство розвитку громад та територій України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*