Буковинець з інвалідністю відстоював своє право на субсидію в суді

Буковинець з інвалідністю відстоював своє право на субсидію в суді. приміщення, субсидія, суд, центр бвпд, інвалідність

Буковинець з інвалідністю відстоював своє право на субсидію в суді. приміщення, субсидія, суд, центр бвпд, інвалідністьІнколи люди проживають не за місцем своєї реєстрації і через це створюють певний клопіт для власників помешкання.

З такою проблемою до Кельменецького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги звернувся буковинець, який є інвалідом I групи загального захворювання і не може самостійно пересуватися, пише ІА АСС.

Для з’ясування всіх обставин та надання правової допомоги до клієнта за місцем проживання виїхали юристи центру. Чоловік розповів, що має будинок, де крім нього зареєстрований родич, який не проживає там вже понад 10 років. Через це він не може отримувати субсидію, яка йому дуже необхідна, адже він постійно хворіє і потребує грошей на лікування. А так більшість коштів іде на оплату комунальних послуг.

Позов задовільнили повністю

Допомогти клієнту в центрі БВПД доручили головній спеціалістці відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Альоні Луцик. Вона склала процесуальні документи та подала до Кельменецького районного суду позовну заяву про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням. У результаті – позов задоволено повністю. Тепер буковинець зможе реалізувати своє право на отримання субсидії.

«При вирішенні питання про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, враховуються причини її відсутності. Підставою для визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, може слугувати лише свідома поведінка цієї особи, яка свідчить про втрату нею інтересу до житлового приміщення», – зазначила юристка Альона Луцик.

Які права має власник будинку/квартири?

За словами юристки, права власника будинку/квартири визначені ст.383 Цивільного кодексу України та ст. 150 Житлового кодексу УРСР. Вони передбачають право власника використовувати житло власного проживання, проживання членів сім’ї, інших осіб і розпоряджатися своїм житлом на власний розсуд. Обмеження чи втручання у право власника можливе лише з підстав, передбачених законом. Згідно ст. 29 Цивільного кодексу місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.

«Відповідно до ст. 319 Цивільного кодексу власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Він має право вчиняти щодо всього майна будь- які дії, які не суперечать закону. Згідно ст. 391 Цивільного кодексу власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном», – розповідає Альона Луцик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*