Чи може жінка – державний службовець, яка має дитину інваліда, працювати неповний робочий час?

Чи може жінка – державний службовець, яка має дитину інваліда, працювати неповний робочий час?. закон, державний службовець, неповний робочий день, інвалід, person, clothing, table, laptop. A man sitting in a chair

Чи може жінка – державний службовець, яка має дитину інваліда, працювати неповний робочий час?. закон, державний службовець, неповний робочий день, інвалідВідповідь надає начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно – правових актів Управління Держпраці в Кіровоградській області Ганна Масловська.

Згідно зі ст. 56 Кодексу законів про працю України, на прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, в тому числі таку, що перебуває під її опікуванням, або жінки, яка доглядає за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, роботодавець зобов’язаний установлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Оплата праці в такому разі провадиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку.

Відповідно до п.3 ст.56 Закону України «Про державну службу» за згодою керівника державної служби для державного службовця може встановлюватися неповний робочий день або неповний робочий тиждень. На прохання вагітної жінки, одинокого державного службовця, який має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, у тому числі яка перебуває під його опікою, або який доглядає за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, керівник державної установи зобов’язаний установити для них неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в такому разі здійснюється пропорційно відпрацьованому часу.

Управління Держпраці у Кіровоградській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*