Дар’я Сидоренко: «Непрозорі процедури МСЕК обмежують права людей з інвалідністю»

Дар’я Сидоренко: «Непрозорі процедури МСЕК обмежують права людей з інвалідністю». гс ліга сильних, дар’я сидоренко, мкф, мсек, інвалідність

Дар’я Сидоренко: «Непрозорі процедури МСЕК обмежують права людей з інвалідністю». гс ліга сильних, дар’я сидоренко, мкф, мсек, інвалідність

Для оформлення інвалідності люди змушені проходити через непрозорі процедури Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Реформування у цій галузі необхідне, але у суспільстві немає розуміння, як відбуватиметься ця реформа. На цьому наголосила у блозі для Укрінформ виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

«В Україні станом на 2023 рік зареєстровано 3 мільйони людей з інвалідністю. Із моменту повномасштабного вторгнення, за останні півтора роки, 300 тисяч людей оформили інвалідність. Усі вони змушені проходити непрозорі процесуди у МСЕК, і все одно статус інвалідності не дає їм можливості отримувати ті послуги, які допоможуть їм бути інтегрованими в соціум», – наголосила Дар’я Сидоренко.

У травні 2023 року Міністерство охорони здоров’я затвердило план заходів щодо реформування МСЕК в Україні. Запуск усіх складових реформи триватиме до 2025 року включно. Зокрема, серед ключових змін планується впровадження Міжнародною класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності і здоров’я (МКФ).

«Ліга Сильних» виступає за впровадження МКФ як необхідного кроку на шляху до відходу від медичної моделі інвалідності до правозахисної. Це не порушить права людей з інвалідністю, навпаки – для них мають створити більше послуг та можливостей.

Утім, які кроки передбачає реформа і як вона відбуватиметься, досі до кінця не зрозуміло передусім людям з інвалідністю, їхнім родичам та близьким. Громадська спілка «Ліга Сильних» працює над власним баченням, якими мають бути зміни.

ГС «Ліга Сильних» у березні-квітні 2023 проводила опитування респондентів щодо їх взаємодії із МСЕК. В результаті виявили, що комісія недоступна для людей з інвалідністю, не надає достатньо інформації про етапи проходження процедур і необхідні документи. Згідно з опитуванням, комісія корумпована, а процеси затягнуті. Зібрана інформація стане основою для адвокаційної кампанії по реформуванню комісій.

adminpress

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*