Держаудитслужба провела аудит виконання Міністерством соціальної політики України бюджетної програми «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів»

Держаудитслужба провела аудит виконання Міністерством соціальної політики України бюджетної програми «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів». держаудитслужба, аудит, бюджетна програма, реабілітація, інвалідність, design, graphic, clipart. A drawing of a face

Державна аудиторська служба України провела державний фінансовий аудит виконання Міністерством соціальної політики України бюджетної програми за КПКВК 2507030 «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів» (далі – КПКВК 2507030) за період з 01 січня 2015 року по 01 жовтня 2018 року.

За результатами аудиту установлено низку чинників, які негативно впливають на виконання Міністерством соціальної політики України (далі – Міністерство, Мінсоцполітики) функцій головного розпорядника, а Фондом соціального захисту інвалідів (далі – Фонд) – функцій відповідального виконавця цієї бюджетної програми. Через згадані чинники Міністерство і Фонд не забезпечують ефективного використання бюджетних коштів.

Аудитом установлено, що станом на 01.10.2018 загалом потреба осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення (далі – особи з інвалідністю) у технічних та інших засобах реабілітації (далі – ТЗР) не забезпечена на 62,6%.

Станом на 01.10.2018 за бюджетною програмою за КПКВК 2507030 не освоєно 524 152,2 тис. грн (62,8%) бюджетних призначень і відповідно не забезпечено ТЗР 70,2 тис. осіб з інвалідністю (52,4%).

Разом з цим ненадання до аудиту даних ЦБІ, внесених операторами (користувачами) банку даних, унеможливило всебічний аналіз стану забезпечення осіб з інвалідністю ТЗР, підтвердження або спростування дотримання розміру граничних цін на них та вимог Оновленого порядку № 321 під час використання коштів за КПКВК 2507030 на загальну суму 311 590,6 тис. гривень.

Через невжиття Мінсоцполітики відповідних заходів потреба осіб з інвалідністю в засобах для орієнтування, спілкування та обміну інформацією у 2016 році не забезпечена на 39,9% (22 111,8 тис. грн), а у 2015, 2017 роках не забезпечена узагалі (на 12 321,3 тис. грн та 46 110,2 тис. грн відповідно).

Через неналежний розподіл у 2015-2017 роках Мінсоцполітики фінансової допомоги та нездійснення Фондом належного контролю за її використанням одержувачі бюджетних коштів не використали надану фінансову допомогу для працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення заходів щодо їх соціально-трудової реабілітації, випуску спеціальної літератури та аудіозаписів і повернули до державного бюджету 10 038,46 тис. гривень.

Крім цього, у 2015-2017 роках фінансова допомога одержувачам бюджетних коштів надана без відповідних рішень і наказів Міністерства на загальну суму 24 728,19 тис. грн, з яких 4 518,75 тис. грн одержувачі бюджетних коштів у 2015 році використали на погашення кредиторської заборгованості за отриманий ними у 2014 році товар, виконані роботи тощо.

Установлено випадок неефективного використання одержувачем бюджетних коштів наданої фінансової допомоги на безповоротній основі для створення на робочих місцях осіб з інвалідністю належних санітарно-гігієнічних, виробничих і технічних умов на загальну суму 1 364,0 тис. грн та ненадання окремими одержувачами бюджетних коштів документального підтвердження щодо виконання договорів про надання фінансової допомоги на безповоротній основі на загальну суму 6 002,8 тис. гривень.

Аудитом установлено низку недоліків і порушень законодавства в діяльності Центрів комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю, а саме:

  • здійснення діяльності Центрів за відсутності ліцензій з медичної практики;
  • включення до штатних розписів Центрів понаднормативних посад, що призвело до неефективного використання бюджетних коштів на загальну суму 1 891,0 тис. грн;
  • проведення виплат з оплати праці працівникам Центру всупереч законодавству на загальну суму 790,0 тис. грн;
  • завищення Центрами потреби в бюджетних коштах на загальну суму 477,8 тис. грн, що призвело до їх неосвоєння та повернення до державного бюджету;
  • утворення простроченої дебіторської заборгованості на загальну суму 2 221,8 тис. грн, невжиття заходів щодо стягнення цих коштів та їх повернення до державного бюджету.

Для підвищення ефективності використання бюджетних коштів, спрямованих на заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів, Держаудитслужба за результатами державного фінансового аудиту надала Мінсоцполітики пропозиції нормативно-методологічного, організаційного та фінансового характеру.

Про результати аудиту, відповідно до пункту 29 Порядку проведення Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами державного фінансового аудиту виконання бюджетних програм, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 2004 року № 1017, поінформовано Міністра Кабінету Міністрів України.

Прес-служба Держаудитслужби

Державна аудиторська служба України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*