До відома громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи щодо порядку заміни «чорнобильських» посвідчень

До відома громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи щодо порядку заміни «чорнобильських» посвідчень. чорнобильська катастрофа, заміна, посвідчення, постраждалий, інвалідність

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018р. № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» затверджено «Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян», який визначає процедуру видачі Нових зразків посвідчень (далі-Порядок), повідомляє Житомирська міська рада.

Відповідно до Порядку особам з інвалідністю, щодо яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1:

  • з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС видаються посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 19__ році» (категорії 1) серії А;
  • з числа учасників, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчання тощо видаються посвідчення «Учасник ліквідації ядерних аварії» (категорії 1) серії Я;
  • з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (категорії 1) серії Б.

Посвідчення категорії 1 видаються із зазначенням групи інвалідності та строку, на який установлено інвалідність.

Для проведення заміни посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесеним до категорії 1, необхідно звернутись із заявою та відповідним пакетом документів до управління соціального захисту населення Богунського або Корольовського району департаменту соціальної політики Житомирської міської ради за місцем реєстрації, та подати такі документи:

  • копія паспорта (стор. 1, 2, прописка);
  • копія довідки МСЕК ;
  • посвідчення та вкладка (оригінал – здається);
  • фото 3х4 см (1 шт.),
  • довідка – додаток № 5 про термін проживання на забрудненій території (лише для потерпілих осіб).

При собі обов’язково мати оригінали зазначених документів.

Відповідно до постанови КМУ від 27.12.2019 р. «Про внесення змін до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 551» продовжено термін проведення заміни посвідчень до 01.01.2021 року, що гарантуватиме право громадянам отримувати посвідчення за новими зразками та користуватися відповідними пільгами та компенсаціями відповідно до норм чинного законодавства.

Станом на 01.06.2020 року управліннями проведено заміну 836 посвідчень, що складає 83 % від загальної кількості, із них Богунським управлінням замінено 442 посвідчення, Корольовським – 394 посвідчення.

Водночас акцентуємо увагу, що у зв’язку із карантинними заходами та тимчасовою відсутністю бланків нового зразка заміна посвідчень тимчасово не проводиться. Про надходження бланків і прийом документів буде повідомлено додатково.

Заміна посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 2 (серій А і Б), категорії 3 (серій А і Б), серії Г, дитини серії Д, і посвідчення дружини (чоловіка) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – не передбачена. Тому особи, зазначених вище категорій мають право користуватись посвідченнями, затвердженими постановою КМУ від 20 січня 1997 р. № 51, виданими до 01.01.2019 року.

Додаткову інформацію із зазначених вище питань можна отримати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*