Додаткові пільги ветеранам з інвалідністю

Додаткові пільги ветеранам з інвалідністю. вінниця, ветеран ато/оос, захисник, пільга, інвалідність

Додаткові пільги ветеранам з інвалідністю. вінниця, ветеран ато/оос, захисник, пільга, інвалідність

У Вінниці за рішенням місцевої влади та громади, крім загальнодержавних пільг, запровадили низку додаткових «бонусів» для ветеранів АТО/ООС. Про це кореспондентові АрміїInform розповіла Валентина Войткова, директор Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради.

– Ледь не до кожного бійця, який повернувся з війни з інвалідністю чи пораненням, застосовують абревіатуру ПТСР. Спілкуючись із захисниками розумієш: значна частина психологічних проблем зникне сама собою, якщо у воїна буде житло, робота, автомобіль… Тоді й негативу стане в рази менше. Тому ми і працюємо в напрямку забезпечення потреб захисників, а особливо тих, хто повернувся із певними травмами чи інвалідністю. Намагаємось не чекати вказівок згори, а реалізовувати ще й свої місцеві програми.

Розпочали у Вінниці з простого – збільшили компенсацію за поранення. Точніше, окрім суми, що надає держава, місто додатково виплачує ще й свою допомогу.

– Учасники бойових дій – військовослужбовці і добровольці, які зазнали травм, каліцтва, контузії та поранення, отримують матеріальну грошову допомогу обсягом 25 тисяч гривень, а сім’ї загиблих – 100 тисяч гривень, – коментує Валентина Войткова. – Це правило існує не лише на папері, ми досить швидко реагуємо і здійснюємо виплати. Торік компенсацію отримали дев’ять поранених воїнів та дві родини загиблих героїв. Цього року – вже четверо поранених.

Оскільки для ветеранів з інвалідністю вкрай гострим є питання наявності особистого автомобіля, місцева влада подбала і про це.

– Виділяємо цільову матеріальну допомогу розміром 312 073 грн на придбання легкового автомобіля, – додає Валентина Романівна. – Якщо ветеран бажає придбати дорожчий автомобіль, може просто докласти до цієї суми власні кошти. Практикуємо подібну допомогу не лише для воїнів АТО/ООС, а і для афганців.

Питання з компенсацією на придбання квартир хоч і залишається гострим, та поступово вирішується.

– Торік компенсацію на придбання житла отримали шестеро учасників бойових дій з інвалідністю 1-2 групи, а також троє сімей загиблих. Також ми придбали дві квартири для учасників бойових дій, які є одночасно ще й переселенцями. Нині на обліку стоять 13 осіб з інвалідністю та одна родина загиблого воїна, 14 переселенців-АТОвців. Переконана, найближчим часом розв’яжемо це питання.

ДОВІДКА: У Вінниці на обліку в єдиному реєстрі перебуває 4 540 учасників АТО/ООС. З них – 192 мають інвалідність.

АрміяINFORM

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*