Експерти розповіли, що влада не усвідомлює, з якими проблемами доводиться стикатися інвалідам

Експерти розповіли, що влада не усвідомлює, з якими проблемами доводиться стикатися інвалідам. омбудсмен, реформа, соціальна гарантія, стандарт, інвалідність, outdoor, bicycle, ground, wheel, bicycle wheel, person, tire, bike, land vehicle, spoke. A bicycle leaning against a wall

Зараз в Україні кількість людей з інвалідністю приблизно становить 6% від населення країни, пише “Сегодня”

Експерти розповіли, що влада не усвідомлює, з якими проблемами доводиться стикатися інвалідам. омбудсмен, реформа, соціальна гарантія, стандарт, інвалідністьФото: Pixabay

В Україні люди з інвалідністю щодня стикаються з безліччю проблем, відсутністю зручну інфраструктуру, нерозумінням з боку влади і навіть засудженням звичайних перехожих. Як відомо, зараз в Україні кількість людей з інвалідністю приблизно становить 6% від населення країни. Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко заявив, що на початку 2017 року їх було 2,6 млн.

Представники асоціацій, які захищають права людей з інвалідністю, вважають, що влада в повній мірі не усвідомлює, з якими проблемами доводиться стикатися інвалідам, тому ті нововведення, які вони впроваджують, що не спрощують життя таким людям, а тільки погіршують їх проблеми. Для того, щоб вирішити ці питання, необхідно впровадити єдину систему, яка буде захищати права всіх, як інвалідів, так і дітей, і людей похилого віку.

“Є певна системність, і якщо в комплексі не буде вирішено одне питання, то не будуть вирішені вони все. У європейському суспільстві є єдиний стандарт для всіх країн, що входять в ЄС. І за цим стандартом живуть всі. Ніхто не має права проігнорувати питання безбар’єрності, ніхто не має права проігнорувати захист людей з інвалідністю, або літніх людей, або дітей. Така ж система повинна існувати і у нас”, – пояснює Володимир Петровський, голова громадської організації “Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів”.

Експерти розповідають, що український пакет державних соціальних гарантій не повинен відрізнятися від європейського прикладу. Відзначається, що там має бути прописане право на безкоштовний проїзд у всіх видах транспорту людей з інвалідністю, дітей та людей похилого віку, а також тих, хто їх супроводжує. Крім того, необхідні пункти – це забезпечення засобами реабілітації, лікуванням, оздоровленням та відпочинком. Ще один важливий аспект – це доступ до медичних і освітніх послуг.

“Уряд говорить, що у нас 6,8% інвалідів. Але насправді їх 15%, і це величезна кількість. Перше, нам потрібна реформа по відношенню до інвалідів. Друге, нам потрібен свій народний омбудсмен. Третє, ми маємо право зробити незалежний комітет. І ще краще, якщо ми зробимо соціальні гарантії і імплементуємо міжнародне право в українське законодавство, і, щоб цей комітет цим займався”, – говорить глава ВГО “Український конгрес інвалідів” Ірина Крошко.

Анастасія Іщенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*