Громадські активісти сприяють захисту прав та створенню комфортного середовища для людей з інвалідністю

Громадські активісти сприяють захисту прав та створенню комфортного середовища для людей з інвалідністю. адаптація, воркшоп, комфортне середовище, соціальний захист, інвалідність, person, indoor, clothing, floor, group, man, people, woman, scene, chair. A group of people sitting in a room

Громадські активісти сприяють захисту прав та створенню комфортного середовища для людей з інвалідністю. адаптація, воркшоп, комфортне середовище, соціальний захист, інвалідність

Протягом квітня експерти ГО «Правозахисний рух Донбасу» провели в містах Бахмут, Дружківка та Слов’янськ 3 воркшопи за темою “Захист прав та створення комфортного середовища для людей з інвалідністю”.

Висока інтенсивність групової взаємодії, активність і самостійність учасників, життєвий досвід і особисте переживання під керівництвом провідних-експертів, з вміло підібраними методами і прийомами для активного дослідження питання, допомагали учасникам визначити мету і завдання, роблячи роботу високопродуктивної.

Учасники заходу, якими стали волонтери, працівники соціальної сфери, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та інші зацікавлені особи, використовували при аналізі і розборі ситуацій особистий досвід, а деякі свої професійні знання і вміння, наявні у них по темі воркшопу. Учасники виконували індивідуальні та групові вправи, а тренер, роблячи лекційні «вкраплення», вміло контролював процес, спрямовуючи діяльність групи. В результаті кожен учасник воркшопу отримав індивідуальне рішення свого питання в рамках теми захисту прав і створення комфортного середовища для людей з інвалідністю.

Нагадаємо, що в березні експерти ГО «Правозахисний рух Донбасу» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні завершили розробку проекту Програми соціального захисту та адаптації людей з обмеженими можливостями для міст Бахмут, Дружківка та Слов’янськ. Розроблений проект Програми містить дієві кроки по створенню сталих механізмів надання безоплатної правової допомоги людям з інвалідністю на базі громадських організацій та ОМС в Краматорську та Слов’янську, підвищення обізнаності людей з інвалідністю щодо захисту свої прав та затвердженню єдиних стандартів доступу людей з обмеженими можливостями до соціальних об’єктів та державних установ.

«Інвалідність слід розглядати як продовження життя людини, права та обов’язки цієї категорії населення мають бути визнані аналогічними правам та обов’язкам інших людей. Ми повинні визнати право людей з інвалідністю брати участь на рівних засадах з іншими у суспільному житті та повинні вжити всіх відповідних заходів, щоб сприяти забезпеченню людям з особливими потребами доступу до повноцінного життя, адаптуючи навколишнє середовище для їх потреб» – впевнений керівник проекту Іван Світличний.

Проект “Ти не один: захист прав та соціальна інтеграція людей з інвалідністю в Донецькій області” реалізується ГО “Правозахисний рух Донбасу” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Громадський Простір

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*