Краще замість мізерної виплати забезпечити економічну самостійність людей з інвалідністю, – Мінсоцполітики

Краще замість мізерної виплати забезпечити економічну самостійність людей з інвалідністю, – Мінсоцполітики. оксана жолнович, економічна самостійність, робоче місце, соціальна послуга, інвалідність

Краще замість мізерної виплати забезпечити економічну самостійність людей з інвалідністю, – Мінсоцполітики. оксана жолнович, економічна самостійність, робоче місце, соціальна послуга, інвалідністьФото: facebook.com/OksanaZholnovych

Забезпечити економічну самостійність людини з інвалідністю – це ефективніше, ніж призначити соцвиплати і залишити її наодинці з проблемами

Про це в програмі “Укрінформ: Вечірній стрім” заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович, інформує Еспресо.TV.

Вона сказала, що через війну кількість людей з інвалідністю зростатиме більш стрімко, ніж зазвичай. Жолнович додала, що має розуміти, що інвалідність буває різною.

“Тому, вважаю, треба порушувати питання: чи всі види соціальної підтримки ми маємо зберігати на колишньому рівні? Наприклад, якщо людина пройшла якісну реабілітацію, ми забезпечили її протезом, перенавчанням, допомогли облаштувати, з урахуванням її особливих потреб, помешкання й робоче місце, і, якщо вона хоче працювати, надали їй роботу, яка приносить 10-20 тисяч гривень, то чи є сенс виплачувати їй пенсію у 2 тисячі гривень та обмежувати у трудових правах?”, – вважає Жолнович.

На її думку, краще витратити ці кошти на те, щоб допомогти людині із супроводом на робочому місці, облаштувати робоче місце саме з урахуванням потреб.

“Вважаю, краще замість мізерної виплати надати людині якісну соціальну послугу й забезпечити її економічну самостійність. Це набагато ефективніше”, – сказала урядовиця.

Жолнович додала, що через війну середній вік людини з інвалідністю в Україні знижується.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*