Люди з інвалідністю в Україні можуть отримати доплати до пенсії

Люди з інвалідністю в Україні можуть отримати доплати до пенсії. доплата, допомога, пенсія, фінансова підтримка, інвалідність

З лютого 2024 року в Україні розгорнуто ініціативу додаткової фінансової підтримки для соціально вразливих груп населення. Право на отримання такої допомоги закріплено у відповідній постанові Кабміну, інформує Економіка 24 з посиланням на Урядовий портал.

Які умови для отримання виплат

У межах допомоги Всесвітньої продовольчої програми ООН, особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю мають можливість отримати доплату до своїх пенсійних виплат за певних умов.

Щоб отримувати виплати, вони мають:

  • отримувати пенсію, розмір якої не перевищує 3 250 гривень на місяць;
  • мешкати на території України, що не перебуває під окупацією;
  • не мати інших соціальних виплат від держави для внутрішньо переміщених осіб або допомоги від інших міжнародних установ.

Допомога виплачується як доплата до наявної пенсії до рівня 3 250 гривень. Наприклад, якщо особа отримує пенсію 2 500 гривень, вона отримає додаткові 750 гривень.

Як отримати доплати

Для отримання допомоги від ООН не потрібно проходити реєстрацію. Кваліфіковані учасники програми автоматично отримають виплати подібно до державної соціальної підтримки через банківський переказ або через Укрпошту.

До слова! Згідно з інформацією від Київської обласної військової адміністрації, у лютому 2024 року вже понад 17,1 тисячі осіб отримали цю підтримку на загальну суму майже 30 мільйонів гривень. Окремо зазначено, що приблизно тисяча осіб, які зазвичай отримують соціальні виплати через Укрпошту, незабаром також почнуть отримувати ці кошти.

Дарія Подвишенна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*