Міністерство економіки України презентувало план заходів щодо впровадження стратегії безбар’єрності

Міністерство економіки України презентувало план заходів щодо впровадження стратегії безбар’єрності. мінекономіки, рада безбар’єрності, засідання, план заходів, інвалідність

Міністерство економіки України презентувало план заходів щодо впровадження стратегії безбар’єрності. мінекономіки, рада безбар’єрності, засідання, план заходів, інвалідність24 червня відбулося перше засідання Ради безбар`єрності під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участю першої леді Олени Зеленської. На засіданні було розглянуто пріоритетні ініціативи Уряду по кожному з шести напрямків безбар’єрності, які увійдуть до Плану заходів на 2021-2022 роки на виконання Нацстратегії.

«Безбар’єрність стає новою суспільною нормою. Зміни, які будуть ініційовані на Раді безбар’єрності, стосуються не лише людей, котрі змушені стикатися з різними бар’єрами у своєму житті. Ці зміни насамперед про те, якою країною ми прагнемо бути. Країною, де кожен має рівні права та можливості. Країною без бар’єрів», – зазначила Олена Зеленська.

До створення Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності було залучено 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів, від них отримано понад 250 пропозицій.

«Спільними зусиллями ми маємо сформувати чіткий, покроковий план дій, та визначити для кожного напрямку безбар’єрності пріоритетні завдання, які необхідно реалізувати насамперед. Буде сформовано конкретні шляхи подолання всіх бар’єрів, які існують в Україні», – зазначив Денис Шмигаль.

Під час засідання Мінекономіки презентувало власний План заходів.

«Ми маємо забезпечити рівний та безперешкодний доступ усіх потенційних підприємців до необхідних ресурсів, зокрема, капіталу та знань. Кожна людина повинна мати можливість працювати у передбачуваному регуляторному середовищі, створювати та розвивати легальний бізнес та мати вільний доступ до ринку праці. Усунувши зайві бар’єри, ми зможемо розбудувати сучасну економіку, де всі мають рівні права та можливості», – зазначила заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко.

Так, для забезпечення економічної інклюзивності Мінекономіки визначило такі цілі та кроки:

  • Створення національної мережі з 24 інноваційних бізнес-інкубаторів для участі українських підприємців у міжнародних проектах, зокрема у програмах соціального венчурного інвестування.
  • Впровадження системи соціального підприємництва як нової моделі працевлаштування та стимулювання бізнесу для людей з інвалідністю та інших груп населення.
  • Орієнтація Державної служби зайнятості на розвиток безбар’єрного ринку праці, зокрема, через оновлення та забезпечення індивідуального підходу при реалізації активних програм зайнятості для людей з інвалідністю.
  • Участь міністерства у реалізації проекту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», який спрямовано, зокрема, на формування відкритого інклюзивного ринку праці.
  • Забезпечення актуальності кваліфікації і знань громадян, які були б затребувані на ринку праці, зокрема, організація професійного навчання безробітних на базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

На наступному засіданні Ради, яке відбудеться у липні, міністерства мають представити доопрацьований проект Плану заходів із пропозиціями та визначеною фінансовою частиною. Також на засіданні мають бути затверджені ключові індикатори виконання Плану заходів.

Довідково:

Розробку проекту Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність», надає аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів для розробки Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності.

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Міністерство економіки України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*