Міжнародна місія з оцінки потреб у сфері забезпечення прав людей з інвалідністю в Україні

Міжнародна місія з оцінки потреб у сфері забезпечення прав людей з інвалідністю в Україні. забезпечення, оцінка, проєкт ради європи, стандарт, інвалідність, bicycle, outdoor, tree, wheel, bicycle wheel, bike, land vehicle, person, tire, vehicle. A man riding on the back of a bicycle

Проєкт Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні» (далі – Проєкт) 10 лютого 2020 року розпочав міжнародну місію з оцінки потреб законодавства та практики його застосування у сфері забезпечення прав людей з інвалідністю в Україні відповідно до статті 15 Європейської соціальної хартії. У межах місії з 10 до 15 лютого експертна команда у складі міжнародної консультантки Ради Європи Моніки Смуш-Кулеши, національних консультантів Ради Європи Максима Щербатюка та Богдана Мойси та керівниці Проєкту Сюзанни Мнацаканян провела зустрічі у Києві, Харкові та Львові, інформує Офіс Ради Європи в Україні.

Соціальні права є основоположними європейськими цінностями, гарантованими зобов’язаннями, взятими на себе країнами-членами Ради Європи, включаючи Україну. Повага та розвиток соціальних прав, в тому числі прав людей з інвалідністю, мають важливе значення для досягнення сталої демократії в країні. В Україні більш як 2,5 мільйони людей з інвалідністю, в тому числі 159 000 дітей, які стикаються з повсякденними проблемами та обмеженням своїх прав. Держава зобов’язана надавати необхідну підтримку та створювати рівні умови доступу для забезпечення потреб людей з інвалідністю. Тому у межах місії відбулися зустрічі з представниками та представницями влади, громадських організацій, громадами та іншими бенефеціарами, аби виокремити нагальні проблеми та розробити рекомендації щодо змін у законодавстві та практиці.

Основними темами для обговорення з представниками та представницями влади стали пріоритети Уряду у сфері забезпечення прав людей з інвалідністю у розрізі децентралізації, медичної та освітньої реформ, питання працевлаштування, міжнародної класифікації функціонування, деінституціоналізації, соціальних послуг, інклюзивної освіти,. Ці та інші питання були підняті під час низки зустрічей з представниками та представницями Міністерства соціальної політики, Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Секретаріату Уповноваженої Верховної Ради з прав людини, Офісу Урядової уповноваженої з ґендерної політики, з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю та багатьма іншими.

Важливим форматом зустрічей також є робочі групи з громадянським суспільством, під час яких відбулося обговорення наявних проблем та шляхів їхнього вирішення зі спеціалістами та спеціалістками з інклюзивності, представниками та представницями організацій Києва, Харкова та Львова, зокрема, Асоціація соціальних працівників Києва, ГО «Харківська асоціація юристів з порушенням зору», Харківська група захисту прав людини, Всеукраїнська асамблея людей з інвалідністю, громадська організація людей з порушенням слуху.

Невід’ємною частиною місії з оцінки потреб є побудова діалогу з місцевими органами влади. Тому була проведена низка зустрічей, зокрема з представниками та представницями Київської міської адміністрацій, Харківської та Львівської обласних рад, де обговорювалися політика та регулювання на місцях у сфері забезпечення прав людей з інвалідністю.

В межах місії з оцінки потреб був підготовлений звіт від національних консультантів та міжнародної експертки, що ідентифікує прогалини у політиці, законодавстві та на рівні впровадження прав людей з інвалідністю відповідно до статті 15 Європейської соціальної хартії. У звіті надані поради щодо політики та змін у законодавстві, посилення захисту та просування прав людей з інвалідністю відповідно до європейських стандартів. Звіт буде презентовано для обговорення з партнерами, органами влади, громадськістю та іншими бенефеціарами. Напрацьований проект дорожньої карти, що буде обговорено із органами державної влади та місцевого самоврядування, допоможе Україні в кращій імплементації Європейської соціальної хартії, наближенні до стандартів Ради Європи та впровадженні передової європейської практики у сфері забезпечення соціальних прав людини, зокрема імплементації статті 15 ЄСХ та практики Європейського комітету з соціальних прав.

Якщо ви бажаєте долучитися та отримати проєкт звіту за результатами оцінки потреб разом з проєктом дорожньої карти для ознайомлення та надання ваших коментарів, то заповніть, будь ласка, форму за посиланням https://forms.gle/EAfVEwwkiw51K2zQ8

Діалог із залученням якомога ширшого кола осіб є гарною практикою, яка дає можливість ґрунтовно підійти до з’ясування та висвітлення проблем із забезпеченням прав людей з інвалідністю. Аналіз українського законодавства та складені рекомендації щодо використання практик для підвищення захисту та просування прав людей з інвалідністю відповідно до європейських стандартів сприятиме підвищенню стандартів такого захисту в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*