Міжнародне законодавство щодо прав осіб з інвалідністю. Як контролюється виконання? (ВІДЕО)

Міжнародне законодавство щодо прав осіб з інвалідністю. Як контролюється виконання? (ВІДЕО). доступність, контроль, моніторинг, імплементація, інвалідність, person, indoor, clothing, human face, people. A group of people sitting at a table

Міжнародне законодавство щодо прав осіб з інвалідністю. Як контролюється виконання?. доступність, контроль, моніторинг, імплементація, інвалідність

Прес-центр «Укрінформ». 31 січня 11.00 – Імплементація міжнародних актів в українське законодавство.

Організатори: ВГО «Український конгрес інвалідів»; інклюзивний заклад «Всеукраїнський експериментальний центр персональної освіти та соціалізації особистості»; всеукраїнський інклюзивний проект «Суспільна персональна освіта»; ГО «ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів»; ГО «Творче об’єднання «Середовище Буття»; ГО «Всеукраїнська Народна Рада проти корупції та громадської експертизи влади»; заклад зворотної інклюзії «Всеукраїнська школа персональної освіти «Славія» імені Віктора Солооменка».

Учасники: Ірина Крошко – голова ВГО «Український конгрес інвалідів»; Михайло Крошко – директор інклюзивного закладу «Всеукраїнський експериментальний центр персональної освіти та соціалізації особистості»; Олена Усиніна – керівник всеукраїнського інклюзивного проекту «Суспільна персональна освіта»; Володимир Петровський – голова ГО «ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів»; Олександр Клименко – голова правління ГО «Творче об’єднання «Середовище Буття»; Анатолій Буднік – голова ГО «Всеукраїнська Народна Рада проти корупції та громадської експертизи влади»; Світлана Семенчук – присяжна Деснянського районного суду міста Києва; Вікторія Лященко – заступник директора закладу зворотної інклюзії «Всеукраїнська школа персональної освіти «Славія» імені Віктора Солооменка»; Сергій Білоус – директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Святослав Горбенко – начальник відділу збереження традиційного середовища та створення безбар’єрного простору Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Олена Тарасенко – головний спеціаліст Департаменту соціальної політики Міністерства соціальної політики України.

Коротко. Друге щомісячне засідання «круглого столу» відбудеться за участі представників Кабінету Міністрів України, міністерств та відомств України.

Підсумкові матеріали:

Громадськість закликає уряд забезпечити моніторинг імплементації стандартів доступності всіх сфер життя осіб з інвалідністю

Громадські організації звертаються до Кабінету міністрів України забезпечити моніторинг імплементації стандартів доступності всіх сфер життя осіб з інвалідністю і утворити при центральних і місцевих органах влади спеціальні групи з числа таких осіб для контролю імплементації.

Резолюція з відповідним положенням була прийнята за підсумками проведення в Укрінформі другого щомісячного засідання круглого столу «Імплементація міжнародних актів в українське законодавство».

«Згідно з пунктом 8 Розпорядження 1073-р від 28 грудня 2016 року «Вести моніторинг імплементації стандартів доступності» звертаємось до уряду України, центральних органів виконавчої влади забезпечити юридичну участь громадських організацій людей з інвалідністю, які працюють у сфері прав інвалідизованих людей, у всіх законодавчих, фінансових, політичних рішеннях, які можуть мати вплив на людей з інвалідністю», – зачитала положення резолюції голова ВГО «Український конгрес інвалідів» Ірина Крошко.

З цією метою громадські організації закликають передбачити створення при центральних і місцевих органах влади спеціальних служб з числа цієї категорії населення, які контролюватимуть забезпечення імплементації міжнародних та європейських стандартів доступності всіх сфер життя людей з інвалідністю, «враховуючи гендерну рівність з урахуванням потреб жінок і дівчат з інвалідністю».

Окрім того, у резолюції закликають органи виконавчої влади оприлюднити порядок сприяння проведення експертизи умов доступності людей з інвалідністю до будівель і приміщень до органів виконавчої влади місцевого самоврядування, а також до підприємств, структур і організацій, що входять до їх складу.

Також громадські організації закликають пришвидшити внесення змін до законодавства з метою запровадження адміністративної відповідальності «за пряме чи непряме обмеження прав громадян за ознакою інвалідності».

Відео з прес-конференції:

Укрінформ +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*