Міжнародний день людей з інвалідністю. Право на життя (ВІДЕО)

Міжнародний день людей з інвалідністю. Право на життя (ВІДЕО). конвенція оон, прес-конференція, рівність, інвалідність, інклюзивність, indoor, computer, person, laptop, business, communication, counter, table. A group of people standing in front of a computer screen

Міжнародний день людей з інвалідністю. Право на життя. конвенція оон, прес-конференція, рівність, інвалідність, інклюзивність

У прес-центрі «Укрінформ» 3 грудня відбулася прес-конференція на тему: «Міжнародний день людей з інвалідністю. Право на життя»

Організатор: Національна Асамблея людей з інвалідністю.

Учасники: Валерій Сушкевич – Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю; Наталія Скрипка – виконавчий директор Національної Асамблеї людей з інвалідністю; Ярослав Грибальський – національний координатор НАІУ програми «Безбар’єрна Україна»; Ірина Чепчина – голова Українського товариства глухих; Сергій Кіт – перший заступник голови ЦП Українського товариства сліпих; Олександр Терещенко – кіборг, воїн АТО.

Довідково. 3 грудня 1992 року вперше було відзначено Міжнародний день людей з інвалідністю, який має на меті просування прав людей з інвалідністю у всі сфери суспільного життя, а також залучення уваги широкої громадськості до проблем людей з інвалідністю.

Цьогорічна тема Міжнародного дня людей з інвалідністю, визначена ООН, звучить наступним чином: «Розширення можливостей людей з інвалідністю і забезпечення інклюзивності та рівності». Її мета – залучити увагу до аспектів розширення можливостей людей з інвалідністю у контексті досягнення цілей у галузі сталого розвитку, викладених в Положенні дня на період до 2030 року, а також в контексті Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Конвенція ООН «Про права осіб з інвалідністю», що підписана Україною 10 років тому і ратифікована у грудні 2009 року, своїм широким форматом охоплює всі ключові області життєдіяльності людей з інвалідністю і виносить питання людей з інвалідністю, як пріоритетне на світову арену та висуває до урядів держав всього світу вимогу забезпечення основного права для людей з інвалідністю – права на повноцінне та незалежне життя.

Підсумкові матеріали:

У 2019 році фінансування реабілітації дітей з інвалідністю збільшиться у 30 разів – Сушкевич

На реабілітацію дітей з інвалідністю у державному бюджеті на 2019 рік закладено фінансування у 30 разів більше, ніж у поточному році.

Про це повідомив уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич на прес-конференції в Укрінформі.

«Протягом років зроблені конкретні позитивні речі. Наприклад, можу сказати, що постановою Кабінету міністрів збільшено граничну вартість реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю. Сьогодні вона була до 2018 року 9 тис. грн, зараз диференційовано: і 9, і 16, і 25 (тисяч гривень – ред.). В державному бюджеті на наступний рік закладено в 30 разів більше на реабілітацію діток з інвалідністю, ніж у цьому році. Це позитив», – наголосив Сушкевич.

За його словами, на засоби реабілітації цього року держава виділила півтора мільярда гривень, але рівень адміністрування цих коштів поки що проблемний.

«Хотів би подякувати першій леді України за те, що була підтримка інклюзії. І це один із позитивів, про які я повинен сказати як досягнення в тому, що стосується вирішення проблем людей з інвалідністю», – зазначив Сушкевич, додавши, що порівняно з 2016 роком кількість дітей з інвалідністю, які навчаються у школах, нині зросла на 5%.

Водночас Сушкевич вважає, що і медична, і пенсійна реформи «пройшли повз людину з інвалідністю».

Занепокоєння він висловив і щодо дотримання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, підписаної Україною 10 років тому та ратифікованою у грудні 2009 року.

«Я мушу сказати в десятиріччя конвенції ООН, що сьогодні відбулася стагнація процесу виконання положень Конвенції. Ми практично ледве рухаємося по тому, що стосується виконання положень конвенції», – наголосив уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю.

Водночас, виконавчий директор Національної асамблеї людей з інвалідністю Наталія Скрипка поінформувала, що 3 грудня о 15.00 у столичному кінотеатрі «Жовтень» проводитиметься соціально-правовий інвент, під час якого відбудеться прем’єрний показ фільму «Право на життя».

Як відомо, 3 грудня 1992 року вперше було відзначено Міжнародний день людей з інвалідністю, який має на меті просування прав людей з інвалідністю у всі сфери суспільного життя, а також залучення уваги широкої громадськості до проблем людей з інвалідністю.

Цьогорічна тема Міжнародного дня людей з інвалідністю, визначена ООН, – «Розширення можливостей людей з інвалідністю і забезпечення інклюзивності та рівності». Її мета – залучити увагу до аспектів розширення можливостей людей з інвалідністю у контексті досягнення цілей у галузі сталого розвитку, викладених в Положенні дня на період до 2030 року, а також в контексті Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Конвенція ООН «Про права осіб з інвалідністю» підписана Україною 10 років тому і ратифікована у грудні 2009 року.

Відео з прес-конференції:

Укрінформ +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*