Моніторинговий візит до КУ «Інклюзивно-ресурсний центр «IN-kids» Дніпровської міської ради (ФОТО)

Моніторинговий візит до КУ «Інклюзивно-ресурсний центр «IN-kids» Дніпровської міської ради (ФОТО). ірц in-kids, дніпро, моніторинговий візит, особливими освітніми потребами, інвалідність

Моніторинговий візит до КУ «Інклюзивно-ресурсний центр «IN-kids» Дніпровської міської ради. ірц in-kids, дніпро, моніторинговий візит, особливими освітніми потребами, інвалідність

Працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Тетяна Стеблій разом з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Дніпропетровській області Оксаною Крупій з метою моніторингу додержання права дітей з особливими освітніми потребами на доступну освіту здійснили візит до комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр «IN-kids» Дніпровської міської ради.

Так, зазначену установу створено у 2018 році територіальною громадою міста Дніпра в особі Дніпровської міської ради. ІРЦ «IN-kids» є одним із трьох інклюзивно-ресурсних центрів міста, які забезпечують права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої, професійно-технічної, освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної послуги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

Приміщення ІРЦ розташовані на першому поверсі двоповерхової будівлі, вхідна група обладнана пандусом, санітарно-гігієнічні приміщення пристосовані для використання їх особами з інвалідністю та маломобільними групами населення, наявні тактичні елементи доступності.

Протягом 2022 року вже складено 653 висновки комплексних оцінок, з них 29 висновків складено за зверненням внутрішньо-переміщених осіб. Всі звернення про проведення комплексної оцінки та результати їх розгляду відображаються в автоматизованій системі інклюзивно-ресурсних центрів «Україна. Інклюзія».

Окрім цього, відповідно до Положення про інклюзивно-ресурсний центр, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 № 545, здійснюється ведення відповідної документації. При аналізі відповідних журналів, зокрема, журналу обліку висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи, моніторами встановлено некоректне заповнення деяких граф – замість дати проведення засідання фахівців, які проводили комплексну оцінку прописувалась дата видачі такого висновку.

Однією з проблем, яка постала перед ІРЦ і яка пов’язана із воєнним станом в Україні, є неукомлектованість штату установи. Так, вакантними є посади реабілітолога, логопедів та дефектолога.

За результатами моніторингового візиту готується звіт з відповідними рекомендаціями.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*