На Івано-Франківщині обговорили проблемні питання дотримання трудових прав осіб з інвалідністю

На Івано-Франківщині обговорили проблемні питання дотримання трудових прав осіб з інвалідністю. уповноважений, звільнення, порушення, робоча зустріч, інвалідність

На Івано-Франківщині обговорили проблемні питання дотримання трудових прав осіб з інвалідністю. уповноважений, звільнення, порушення, робоча зустріч, інвалідність

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Світлана Дем’янчук провели робочу зустріч з головою Івано-Франківської громадської обласної асоціації осіб з інвалідністю ГО «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України» Ганною Гринів та заступником директора Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Іванною Тичковською. Зустріч відбулася в приміщенні регіональної громадської приймальні Уповноваженого в Івано-Франківській області.

Учасники обговорили проблемні питання у сфері захисту трудових прав осіб з інвалідністю та шляхи їх вирішення.

Зокрема, Ганна Гринів повідомила, що їхня громадська організація отримує численні звернення щодо порушення прав осіб з інвалідністю області. Окремо предметом обговорення стали звернення про звільнення осіб з інвалідністю у міських поліклініках Івано-Франківська, у зв’язку із скороченням штату.

Людмила Непийвода також звернула увагу на те, що до Уповноваженого почастішали звернення осіб з інвалідністю щодо їх звільнення. При цьому вона зазначила, що кожен випадок має індивідуальний характер, оскільки переважне право на залишення на роботі під час звільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці передбачене тільки для певних категорій осіб з інвалідністю.

«Однак у власника або уповноваженого ним органу є певні обов’язки під час прийому на роботу осіб з інвалідністю та під час їхнього звільнення, які встановлені Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», – наголосила регіональний представник Уповноваженого.

Іванна Тичковська повідомила, що питання правового захисту осіб з інвалідністю є також пріоритетним у діяльності центрів БПД. Усі особи з інвалідністю, хто звертається до центрів БПД, отримують фахові консультації та, за необхідності, безоплатну вторинну правову допомогу.

Учасники зустрічі поділилися досвідом роботи та напрацюваннями у сфері захисту прав осіб з інвалідністю в регіоні, обговорили подальші шляхи співпраці та взаємодію під час здійснення своєї службової та громадської діяльності.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*