На сайті НСЗУ – новий дашборд “Результати анкетування щодо доступності будівель для осіб з інвалідністю”

На сайті НСЗУ – новий дашборд “Результати анкетування щодо доступності будівель для осіб з інвалідністю”. нсзу, дашборд, доступність, інвалідність, інклюзивність

На сайті НСЗУ – новий дашборд “Результати анкетування щодо доступності будівель для осіб з інвалідністю”. нсзу, дашборд, доступність, інвалідність, інклюзивність

НСЗУ не укладатиме договори за Програмою медичних гарантій-2021 з тими медичними закладами, що не відповідають вимогам щодо інклюзивності будівель.

Медичні заклади, які планують у 2021 році укласти договори з Національною службою здоров’я України, мають забезпечити фізичну доступність своїх будівель для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. Відсутність пандусів та підйомників, вузькі двері, сходи всередині приміщень, неналежне обладнання туалетів – створюють перешкоди на шляху до медичної допомоги. Доступними мають бути всі місця надання послуг надавача, які зазначені у заяві про отримання ліцензії та в документах, що додавалися до неї.

У 2021 році при укладенні договору з НСЗУ надавачу необхідно буде надати скановану копію документу, який підтверджує доступність будівлі.

НСЗУ вивчає готовність закладів до укладення договорів. З тими закладами, які не створять безперешкодного доступу до медичних послуг для осіб з інвалідністю, НСЗУ у 2021 році укладати договори не буде.

На новому дашборді “Результати анкетування щодо доступності будівель для осіб з інвалідністю” на трьох сторінках розміщено актуальну інформацію та деталізацію щодо інклюзивності (доступності) будівель медичних закладів для осіб інвалідністю – регіони, кількість місць, де надається медична допомога (МНП), кількість та частка МНП, які відповідають умовам щодо доступності, частка МНП, що відповідатимуть умовам інклюзивності до 20 березня 2021 року, дані про кількість надавачів, що подали анкети, анкетуються, а також про ті, що не подали анкету або подали з помилками. Аналітична панель буде корисною для пацієнтів, представників місцевої влади, бізнесу, закладів охорони здоров’я, громадських активістів.

Нагадаємо, що з 1 квітня 2019 року набрали чинності Державні будівельні норми «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд», де ці вимоги прописані. Відповідно до них, у всіх закладах охорони здоров’я, які отримали ліцензію на медичну практику, має бути безбар`єрний простір для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Крім того, у постанові Кабінету Міністрів від 28 березня 2018 року №391 затверджені вимоги до надавачів послуг за програмою медичних гарантій. Однією з них є вільний доступу до будівель для людей з інвалідністю. Тобто про вимогу щодо доступності, яка стала обов’язковою з 2021 року, медзакладам повідомляли ще у 2018 році.

Національна служба здоров’я України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*