Національна Асамблея людей з інвалідністю просить Вас підтримати підписами Петицію про забезпечення ТЗР осіб, хворих на діабет

Національна Асамблея людей з інвалідністю просить Вас підтримати підписами Петицію про забезпечення ТЗР осіб, хворих на діабет. забезпечення, петиция, хворий, цукровий діабет, інвалідність

Петиція №22/098044-еп

Про повне, невідкладне, безкоштовне забезпечення хворих на цукровий діабет технічними засобами (глюкометри, сенсори, інсулінові помпи та розхідні матеріали до них, тест-смужки, ланцети, голки для шприц ручок), інсуліном всіх типів без доплати, безкоштовне медичне забезпечення в лікарнях, косметичні товари за пільговими цінами.

Президенту України

Зеленському Володимиру Олександровичу

Шановний Володимире Олександровичу!

Звертаюся до Вас, як батько дитини яка в дев’ять років захворіла на цукровий діабет. На сьогодні в сина стаж дванадцять років. Можливо Вам ця хвороба досконально не відома, але є чиновники які знають про цю хворобу все і не проявляють жодного бажання допомагати хворим на цукровий діабет.

Поширеність діабету в Україні збільшилася за останніх 10 років на половину. Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в України є наслідком захворювання на діабет.

Летальність внаслідок ускладнень цукрового діабету (інфаркти, інсульти, хронічна ниркова недостатність) більша, ніж від ряду інфекційних хвороб.

Гостроту проблеми визначає не тільки значне поширення даного захворювання, але й швидкий розвиток ускладнень, що призводять до інвалідності й смерті пацієнтів. Так, хворі на цукровий діабет у різних країнах на 60–85% формують товариства сліпих. Близько 40-50% осіб із цукровим діабетом 1типу помирає від хронічної ниркової недостатності. Частота інфаркту міокарда за наявності діабету серед різних категорій населення зростає у 2-5 разів, інсульту – у 2-6 разів, а близько половини усіх ампутацій нижніх кінцівок, не пов’язаних із травматизмом, припадає на пацієнтів з цим захворюванням. Від цукрового діабету щорічно помирає більше людей, ніж від туберкульозу, малярії та СНІДУ разом взятих.

Забезпечення інсулінами, технічними засобами відбувається шляхом співпраці МОЗ України та місцевої влади. Дві третини відшкодування вартості інсулінів, технічних засобів відбувається коштом державного бюджету, решту — мають дофінансовувати з місцевого.

В Україні є ризик не отримати інсулін вчасно чи зовсім. Інсулін та технічні засоби доводиться купляти за власний кошт. Станом на сьогодні хворі на цукровий діабет витрачають на доплату по інсуліну і закупівлю технічних засобів від 1500,00 до 6000,00 гривень в місяць, а на амбулаторні і санаторні обстеження та лікування від 8000,00 до 12000,00 гривень за кожний раз перебування. Це так держава піклується про хворих з найнебезпечнішою хворобою XXI століття ???

Чиновники набивають свої кишені, а пенсіонери і інваліди з цукровим діабетом ледве витягують своє фінансове становище на межі виживання!!! ГАНЬБА!!!

Станом на 01.04.2020 року в Україні зафіксовано хворих на цукровий діабет:

– ЦД 1 типу чоловіки – 34255, жінок – 26001;

– ЦД 2 типу чоловіки – 51178, жінок – 90369;

– кількість дітей 0-13 років хлопчиків – 3007, дівчат – 2887;

– кількість дітей 14-17 років хлопчиків – 1884, дівчат – 1630;

Загальна кількість хворих на цукровий діабет 1типу та 2 типу, що отримали інсулін за електронними рецептами, які внесені до Реєстру в 1ом кварталі 2020 року, – 211211.

Дані отримано з джерела Української Діабетичної Федерації.

Якщо взяти в середньому витрати одного хворого на покращення свого здоров’я в сумі 5000,00 гривень в місця, тоді сума витрат в загальному в місяць становить близько 1-го мільярда гривень, а в рік всі 12-ть мільярдів гривень. Сума вражає??? Постає питання. Так чому інсулін і технічні засоби повинні бути безкоштовним?

В першу чергу згідно Конституції України Стаття 3. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

По-друге, чиновники держави – це слуги Народу, які отримують заробітну плату від платників податків і повинні дбати про своїх громадян.

В 2018 році Комітет з питань охорони здоров’я провів круглий стіл: “Цукровий діабет. Міжнародний досвід. Проблеми та можливості в Україні” було погоджено Державну Цільову Програму «Цукровий діабет»

Метою програми є підвищення ефективності загальнодержавних заходів спрямованих на:

  • профілактику, діагностику та лікування хворих на цукровий діабет, його ускладнень;
  • запобігання та зниження рівня захворюваності на цукровий діабет, його ускладнень, спричинених ними інвалідності і смертності;
  • збільшення тривалості та поліпшення якості життя хворих шляхом підвищення рівня та забезпечення доступності медичної допомоги, адаптації їх у суспільстві.

Міністерство охорони здоров’я не проводить жодного аудиту.

Реєстр із забезпечення інсуліном не аналізується і чітко не ведеться, щоб з’ясувати і проаналізувати чи є економія бюджету по даній проблемі.

Досі не відомо, де осідає доплата за інсулін з кишені хворих.

Реєстр референтних цін ( цін відшкодування) на препарати інсуліну

Відсутня статистика крім реєстрів, які не відкривають реальної картини захворюваності в Україні.

Стандарти лікування хворих на цукровий діабет дітей і дорослих – відсутні.

З огляду на вищевикладене, звертаюся до Президента України Зеленського Володимира Олександровича:

  • створити Національну Раду з питань протидії захворюванням на цукровий діабет та його ускладнень;
  • створити Громадську Раду з питань протидії захворюванням на цукровий діабет та його ускладнень;
  • організувати круглий стіл з Президентом України, Міністерством охорони здоров’я, Громадська організація «РАДА СПІВВЛАСНИКІВ ЖИТЛА», Громадських організацій, що представляють інтереси хворих дітей і дорослих діабетиків України, які зневірилися в обіцянках чиновників Міністерства охорони здоров’я роками;
  • пропоную зміни в Постанові Кабінету міністрів України №321 від 05 квітня 2012 року «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів», а саме:

а) п.2 абзац 1 доповнити:

– спеціальні технічні засоби для введення інсуліну, забору крові та вимірювання рівня цукру в крові;

б) п.2. абзац 2 доповнити:

– спеціальні технічні засоби для введення інсуліну, забору крові та вимірювання рівня цукру в крові, у випадку відсутності фінансування державою;

Автор петиції – Юліан Сліпецький

Петиція створена спільно з:

Громадська організація «РАДА СПІВВЛАСНИКІВ ЖИТЛА»
Українська Діабетична Федерація
Громадська організація «ДІА-ДЗЕН»
Громадська організація «ДІАДІТИ ЛЬВІВ»
Громадсько-політичний рух «ІДЕЯ НАЦІЇ»

Підписати

Національна Асамблея людей з інвалідністю України

Одна репліка к “Національна Асамблея людей з інвалідністю просить Вас підтримати підписами Петицію про забезпечення ТЗР осіб, хворих на діабет”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*