Наталія Алюшина: «Для НАДС важливим є питання інклюзії та доступу на державну службу осіб з інвалідністю»

Наталія Алюшина: «Для НАДС важливим є питання інклюзії та доступу на державну службу осіб з інвалідністю». надс, державна служба, доступ, засідання, інвалідність

Наталія Алюшина: «Для НАДС важливим є питання інклюзії та доступу на державну службу осіб з інвалідністю». надс, державна служба, доступ, засідання, інвалідність

Триває робота над створенням рівних умов доступу для осіб з інвалідністю до державної служби, зокрема в частині проведення конкурсів. Саме це питання стало предметом обговорення під час чергового засідання міжвідомчої робочої групи щодо напрацювання механізмів забезпечення рівного доступу осіб з інвалідністю до вступу на державну службу та її проходження.

«На сьогоднішній день Порядком проведення конкурсу на зайняття посад державної служби унормовано деякі питання щодо участі особи з інвалідністю в конкурсі на зайняття посад державної служби. Мова йде про забезпечення рівного доступу та можливість використання розумного пристосування, умови розв’язання ситуаційних завдань та проведення співбесіди, а також вимоги до приміщень у яких проводиться конкурс на зайняття посад державної служби. Крім цього, завдяки напрацюванням робочої групи, у Порядку закріплено необхідність розробки методики забезпечення осіб з інвалідністю, які бажають взяти участь у конкурсі на зайняття посад державної служби, розумним пристосуванням. Сподіваємося, що вже незабаром ми отримаємо перший результат нашої спільної роботи, а саме затвердження методики щодо забезпечення осіб з інвалідністю, які бажають взяти участь в конкурсі на зайняття посад державної служби, розумним пристосуванням. Втім, є ще багато важливих питань, які потребують нашої уваги та вирішення», – зазначила Наталія Алюшина, Голова НАДС.

Зокрема, міжвідомча група працюватиме над побудовою чіткого алгоритму дій, що допоможе у роботі службам управління персоналом, конкурсним комісіям та особам з інвалідністю, які претендують на зайняття посад державної служби. Директор Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі та в органах місцевого самоврядування Юлія Лозюк зауважила, що привертаючи увагу до цього питання, НАДС прагне створити рівні умови доступу до державної служби для всіх бажаючих.

Додамо, що наказом НАДС від 27 травня 2021 р. № 88-21 внесено зміни до складу Міжвідомчої робочої групи. Склад групи був значно розширений, сюди увійшли представники Офісу Президента України, Мінюсту, Мінсоцполітики, Мінцифри, МОЗ, Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю, Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, проекту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні», проекту Програми розвитку ООН в Україні «Права людини для України», експерти з прав людей з інвалідністю та аналітики.

Національне агентство України з питань державної служби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*