Навчання для особливих (ВІДЕО)

Навчання для особливих (ВІДЕО). київ, конференція, ментальні порушення, суспільство, інклюзивна освіта, indoor, floor, clothing, person, man, computer, woman, hall. A crowd of people in a room

У Києві відбулася друга щорічна Всеукраїнська конференція «Освіта дітей з ментальними порушеннями. Права та проблеми». Зустріч організували українські та міжнародні організації. У конференції взяли участь близько тисячі учасників – освітяни, медики, соціальні працівники, політики. Серед почесних гостей – президент асоціації «Аутизм – Європа» (Угорщина) Сьюзан Жилвасі. Вона радіє, що в Україні нарешті розпочали говорити про проблеми дітей з ментальними порушеннями. В Угорщині цей процес стартував ще в 2000 роки. Пані Жилвасі сама виховує дитину з синдромом Дауна. Розуміє, наскільки важливо створювати комфортні умови для навчання та життя таких особливих дітей.

Інна Сергієнко, почесний консул асоціації «Аутизм – Європа» також виховує підлітка, який має ментальні порушення. Розуміє, як важко таким дітям у суспільстві. Радіє, що питання інклюзивної освіти зрушило з мертвої точки, але попереду ще дуже багато роботи.

Організатор конференції Олексій Морев – теж батько особливої дитини. Він не перший рік бореться за право сина на навчання та розвиток. За словами пана Олексія, на сьогодні в Україні для особливих дітей досі немає гідних умов для повноцінної інтеграції в суспільство. Насамперед, бракує кваліфікованих учителів.

Один з гостей конференції – колишній очільник Херсонської облдержадміністрації Микола Костяк. Він розповів: ще під час роботи на посаді побачив, як один з його підлеглих виховує сина-аутиста. Відтоді пройнявся бажанням допомагати родинам з особливими дітьми. Уже 7 років очолює міжнародний благодійний фонд. Співпрацює як батьками, так і з представниками влади.

Цьогоріч у межах освітньої реформи на Херсонщині відкрили декілька інклюзивно-ресурсних центрів для особливих дітей. За словами голови Олешківської районної ради Павло Потоцького, найбільша проблема – брак кваліфікованих спеціалістів.

Під час конференції учасники зустрічі ухвалили резолюцію з переліком пропозицій та передали її народним депутатам України на опрацювання.

Є.Погорілий

«ВТВ Плюс»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*