Не допустити дискримінації дітей з інвалідністю: харків’яни підписали листа президенту

Не допустити дискримінації дітей з інвалідністю: харків’яни підписали листа президенту. мон, президент, дискримінація, лист, інвалідність, floor, furniture, indoor, chair, wheel, table, mirror, clock, tire. A chair sitting in front of a window

Батьки дітей з інвалідністю та представники громадських організацій занепокоєні позицією Міносвіти щодо навчання дітей зі сліпотою, глухотою, інтелектуальними та комбінованими порушеннями розвитку. Автори звернення до президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради просять не позбавляти дітей можливості навчатися в інклюзивних класах загальноосвітніх шкіл, повідомляє Суспільне.

Серед підписантів листа, поширеного серед громадських організацій — керівниця харківського благодійного фонду допомоги дітям з аутизмом та розладами мовлення “Квіти Життя”, мама підлітка з аутизмом Наталія Івашура.

“Вони (Міністерство освіти і науки) хочуть прописати, куди підуть діти з певними нозологіями… Наприклад, зробити так, щоб якщо дитина незряча, то дітям краще вчитися у спеціальних школах — і нічого їм робити в інклюзивних класах. Проблема в тому, що має бути і те, і те, але у батьків має бути вибір, куди піде їхня дитина. Ви не маєте права обмежувати нас тим, куди ми підемо”, — говорить Івашура.

Відкритий лист “щодо неприпустимості сегрегації дітей з інвалідністю у спеціальних закладах освіти та підбурювання Міністром освіти і науки до їх дискримінації за ознакою інвалідності” опублікувала громадська організація “Соціальна синергія”.

Лист вже підписали 214 людей та понад 80 громадських організацій, серед яких є харківські організації: “Широке коло”, Харківська обласна фундація “Громадська Альтернатива”, освітній проект “Інклюзивна освіта-Харків”.

“Дітей з інвалідністю та порушеннями розвитку намагаються закрити у спеціальних закладах та заховати подалі від людських очей”, — відреагували на позицію МОН ініціатори звернення.

Не допустити дискримінації дітей з інвалідністю: харків’яни підписали листа президенту. мон, президент, дискримінація, лист, інвалідністьFacebook/ГО “Соціальна Синергія”

Очільник МОН Сергій Шкарлет виступив за те, щоб “діти зі сліпотою, глухотою, інтелектуальними порушеннями та складними (комбінованими) порушеннями розвитку” навчалися у спецшколах

Серед вимог авторів звернення: проведення публічного моніторингу впровадження інклюзивної освіти в Україні; обговорення його результатів із залученням громадськості та професійної спільноти; напрацювання документів на розвиток реформи.

Не допустити дискримінації дітей з інвалідністю: харків’яни підписали листа президенту. мон, президент, дискримінація, лист, інвалідністьFacebook/ГО “Соціальна Синергія”

“У цьому контексті нас також турбує, що представники освіти побачили в цьому шанс позбавитися від дітей з особливими освітніми потребами в їхніх закладах. Добре, не закривайте інтернати, але потрібно говорити про це так, щоб люди, які працюють під вашим керівництвом, не сприймали це як заклик до дій”, — говорить керівниця благодійного фонду “Квіти Життя” Наталія Івашура.

Що відомо

27 травня Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час Всеукраїнської наради керівників департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій заявив, що МОН не допустить “безпідставного скорочення мережі спеціальних шкіл з порушенням прав дитини”.

Тетяна Кривоніс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*