Нова інклюзивна платформа для осіб з інвалідністю

Нова інклюзивна платформа для осіб з інвалідністю. комітет вру, круглий стіл, суспільство, інвалідність, інклюзивність

Нова інклюзивна платформа для осіб з інвалідністю. комітет вру, круглий стіл, суспільство, інвалідність, інклюзивність

12 березня у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбувся круглий стіл на тему «Інклюзивна платформа в Україні: реалії, виклики, майбутнє».

Захід зібрав у діалозі людей з особливими потребами, представників громадських організацій, що захищають інтереси людей з інвалідністю, з майже усіх регіонів України, представників законодавчої, виконавчої та судової гілок влади різного рівня, міжнародні організації.

Нова інклюзивна платформа для осіб з інвалідністю. комітет вру, круглий стіл, суспільство, інвалідність, інклюзивністьСергій Гривко (голова пілкомітету) і Галина Третьякова (голова Комітету)

Відкрила засідання Галина Третякова, народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Спільно з представниками громадських організацій, що опікуються захистом людей з інвалідністю, говорили про існуючі проблеми, шляхи їх вирішення та консолідацію зусиль усіх сторін процесу, надали пропозиції щодо удосконалення нормативної бази тощо.

«Ми говоримо про інклюзивність з точки зору доступності – можливості потрапити до певного архітектурного об‘єкту, пересуватися вільно вулицями міста. Ми говоримо про доступність транспорту. Але користувачами цього є не тільки особи з інвалідністю, є мами й тата з візочками, є люди, які тимчасово втрачають працездатність і т.д. Тому фокусуватися потрібно на тому, що проблема є фактично для всього суспільства. Ми не можемо також забувати про інклюзивність в освітньому й культурному житті. Основна наша ціль – це надання особі з інвалідністю повноцінної своєї реалізації, зокрема працевлаштування і розуміння своєї потреби для суспільства і для держави. Це буде одним із пріоритетів роботи Уряду», – говорить Віталій Музиченко, заступник міністра Міністерства соціальної політики України.

«Інвалідність – не вирок долі, коли є повага, що дає змогу впевнено почуватися у суспільстві! Особи з інвалідністю не мають відчувати зневагу від оточуючих, мають бути соціально адаптованими та мати змогу працювати на рівні з іншими. А суспільству, в свою чергу, необхідно бути більш толерантним. І пам’ятати про те, що від інвалідності ніхто не застрахований. Через просвітницькі місії нам необхідно змінити ставлення суспільства до осіб з інвалідністю», – зазначив Олександр Вознюк, голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів».

Нова інклюзивна платформа для осіб з інвалідністю. комітет вру, круглий стіл, суспільство, інвалідність, інклюзивністьна фото 9682 (зліва направо) – Музиченко (заступник міністра), Анна Адамска-Галант (міжнародний експерт), Олександр Вознюк – голова ГО

Окремо в ході зустрічі обговорили питання судового захисту та доступу осіб з інвалідністю до будівель суду.

Головний міжнародний експерт Проєкту Європейського Союзу «Право-Justice» Анна Адамска-Галант говорить, що в рамках проєкту відвідали багато судів в Україні. На жаль, не усі вони є доступними для маломобільних людей, а тому потрібно втілювати ті високі стандарти, що уже визначені. «Дуже багато можна зробити також через зміну підходу, перш за все треба вчити працівників судового апарату. Багато речей можна зробити через невеликі зміни», – пояснює Анна Адамска-Галант.

Мета зустрічі – зробити повний перезапуск самої системи поняття інклюзивної платформи, що включає інформаційну, транспорту, архітектурну доступність, доступ до медичних та освітніх послуг людей з інвалідністю.

ОКІА “Новини Полтавщини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*