Одній категорії українців по-новому нараховуватимуть пенсії: як зміниться розмір виплат

Одній категорії українців по-новому нараховуватимуть пенсії: як зміниться розмір виплат. заробітна плата, коефіцієнт, пенсія, учасник ліквідації наслідків аварії на чаес, інвалідність

З 1 грудня набули чинності зміни в постанову Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині визначення середньомісячного заробітку.

Постанова стосується зміни показника середньої заробітної плати учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та непрацездатним членам їхніх сімей при обчисленні пенсій за інвалідністю та у разі втрати годувальника.

Про це повідомляє Головне управління Пенсійного фонду в Тернопільській області.

Але є невеликий нюанс: це стосується тих випадків, якщо пенсія призначена із заробітної плати за період роботи в зоні відчуження протягом 1986-1990 років.

Тепер при розрахунку середньомісячного заробітку застосовуватиметься показник середньої заробітної плати за 2014–2016 рр., збільшений на коефіцієнти індексації — 6186,32 грн (3764,40 грн*1,17*1,11*1,11*1, 14,).

До внесення змін цей показник становив 1526,39 грн (928,81 грн*1,17*1,11*1,11*1,14).

У разі якщо особа звернулася за призначенням пенсії з урахуванням заробітної плати (доходу), отриманої (отриманого) за роботу в зоні відчуження в 1986—1990 рр., визначають два показники середньомісячного коефіцієнта заробітної плати:

  • обчислений з обліком заробітку із зони відчуження;
  • обчислений, виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати.

Після визначення двох коефіцієнтів пенсія призначається з урахуванням вищого середньомісячного коефіцієнта заробітної плати. Перерахунки здійснюються автоматично без додаткових звернень одержувачів пенсій.

На пенсії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*