Педагоги СЗШ №281 взяли участь у «круглому столі» на тему: «Право на працю у контексті конвенції ООН про права осіб з інвалідністю»

Педагоги СЗШ №281 взяли участь у «круглому столі» на тему: «Право на працю у контексті конвенції ООН про права осіб з інвалідністю». київ, круглий стіл, інвалід, інвалідність, інклюзивна освіта, person, floor, clothing, smile, human face, woman, indoor, suit, group, people. A group of people posing for the camera

Педагоги СЗШ №281 взяли участь у «круглому столі» на тему: «Право на працю у контексті конвенції ООН про права осіб з інвалідністю». київ, круглий стіл, інвалід, інвалідність, інклюзивна освіта

Київ. 09-10 червня 2017 року Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Інститут реабілітації та соціальних технологій», Київським інститутом інтелектуальної власності та права, Івано-Франківським юридичним інститутом Національного університету «Одеська юридична академія», Центром проблем імплементації європейського соціального права Київського національного університету імені Тараса Шевченка було проведено всеукраїнський (національний) «круглий стіл» на тему: «Право на працю у контексті конвенції ООН про права осіб з інвалідністю». Захід відбувся за підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини, Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту інвалідів України, Навчально-наукового інституту ім. І. Малиновського національного університету «Острозька академія», кафедри трудового права та права соціального забезпечення Київського національного університету імені Тараса Шевченка, факультету правничих наук НаУКМА, педагогічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Національного університету «Одеська юридична академія», ВГО «Платформа оздоровлення суспільства», ВГО «Майбутнє країни», УАФТП, КОГОІ «Інститут соціальних технологій» тощо.

Педагоги спеціальних та інклюзивних класів СЗШ №281 Морозова Т. М., Шиденко О.В., Бєлкіна С. В., Іллюк О. В., Смільська М. М., Поліщук Н. Г. під керівництвом директора школи Цимбал Л. Я. взяли участь в обговоренні таких важливих питань як: «Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю та інклюзивна освіта: проблеми та перспективи», «Інклюзивні та спеціальні класи через призму професійної орієнтації учнів з інвалідністю», «Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю через призму професійної орієнтації учнів з особливими освітніми потребами», «Освітня реабілітація учнів з особливими освітніми потребами та вступ до професії», «Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю через призму права на освіту та права на працю окремих категорій осіб», «Навчально-освітній процес та професійне навчання учнів з інвалідністю», «Професійне навчання учнів з особливими освітніми потребами у загальноосвітній школі» тощо.

Під час виступів було доречно наголошено на необхідності подальшого розвитку інклюзивної (спеціальної) освіти в Україні, посилення професійної орієнтації учнів з особливими освітніми потребами, посилення співробітництва із громадськими організаціями, вищими навчальними закладами тощо. Виступаючі наголосили на важливості правової освіти, правових знань у системі середньої освіти, виховання поваги до права на працю та інших прав людини. Особливо важливого значення набуває посилення правових знань в умовах інклюзивної освіти. Цимбал Л.Я. було запрошено педагогів, вчених-юристів, громадських активістів відвідати школу та поділитися із учнями своїм професійним досвідом.

Слід зауважити, що кожен такий захід надає можливість поділитися досвідом, здобути нові знання у розвитку інклюзивної освіти, посилити професійні орієнтири у навчальному процесі, сприяти підвищенню авторитету таких професій як педагог, вчитель, юрист у професійному житті наших учнів.

Педагогічний колектив СЗШ №281 висловлює вдячність організаторам такого чудового, конструктивного «круглого столу», який надав можливість не лише обговорити проблеми інклюзивної освіти, професійної орієнтації учнів з особливими освітніми процесами, а також здобути педагогами школи нові знання та навики для підвищення ефективності та якості навчального процесу.

Джерело: СЗШ №281

Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*