Пенсіонери та учасники АТО з ампутованими кінцівками отримають безстрокову групу інвалідності

Пенсіонери та учасники АТО з ампутованими кінцівками отримають безстрокову групу інвалідності. ампутована кінцівка, огляд, пенсіонер, учасник ато, інвалідність, indoor, kitchen utensil, pen, spoon, open, opened. A book sitting on top of a table

Пенсіонери та учасники АТО з ампутованими кінцівками отримають безстрокову групу інвалідності. ампутована кінцівка, огляд, пенсіонер, учасник ато, інвалідністьФото: pixabay.com

Президент Петро Порошенко підписав закон, що передбачає безстрокове встановлення групи інвалідності для учасників антитерористичної операції (АТО), в яких у результаті поранення під час операції ампутовано кінцівки.

Про це свідчать дані на сторінці відповідного законопроекту №7161 на сайті Верховної Ради, передають Українські Новини.

Відповідні зміни внесені до закону “Про реабілітацію інвалідів”.

Установлюється, що особам, в яких у результаті поранення, контузії, захворювання, отриманих під час особистої участі в АТО, ампутовані верхні й/або нижні кінцівки, що призвело до інвалідності, група інвалідності встановлюється без вказання строку повторного огляду (безстроково) і на щабель вище або 1 групи.

Особам, які звертаються для встановлення інвалідності, обумовленої наявністю анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, у тому числі необоротною втратою (ампутацією) кінцівок, відповідна група інвалідності встановлюється без вказання строку повторного огляду.

Те ж саме поширюється й на осіб з інвалідністю, у яких строк перегляду настає після досягнення пенсійного віку.

Крім того, в разі, якщо особа, що звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд у комісію за станом здоров’я, огляд проводиться за місцем проживання.

“Українські Новини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*