Позаплановий моніторинговий візит до КЗ «Стародобровільський психоневрологічний інтернат» ДОР»

Позаплановий моніторинговий візит до КЗ «Стародобровільський психоневрологічний інтернат» ДОР». кз стародобровільський психоневрологічний інтернат дор, воєнний стан, моніторинговий візит, недолік, інвалідність

Позаплановий моніторинговий візит до КЗ «Стародобровільський психоневрологічний інтернат» ДОР». кз стародобровільський психоневрологічний інтернат дор, воєнний стан, моніторинговий візит, недолік, інвалідність

Регіональний представник Уповноваженого у Дніпропетровській області Владислав Онищенко здійснив позаплановий моніторинговий візит до Комунального закладу «Стародобровільський психоневрологічний інтернат» ДОР».

В умовах воєнного стану заклад продовжує забезпечувати проживання, надання медичної допомоги та соціальних послуг підопічним – особам із стійкими ментальними розладами. Підопічні вільно переміщаються територією інтернату, щоденно перебувають на вулиці. Адміністрацією створені умови для відпочинку, зайняття творчістю та добровільною працею.

У зв’язку із близьким розташуванням інтернату до Широківської та Зеленодольської громад Криворіжчини (внесених Мінреінтеграції до Переліку громад, розміщених в районі проведення воєнних дій), особливу увагу під час візиту приділено перевірці заходів, які вживаються адміністрацією для забезпечення захисту й безпеки осіб з інвалідністю в умовах воєнного стану.

Встановлено, що частину маломобільних підопічних було евакуйовано із закладу з початку війни. Разом із тим, до цього ж закладу переміщено групу мешканців з іншого інтернату Дніпропетровської області.

За результатами візиту надані рекомендації щодо обладнання споруд цивільного захисту, а також приміщень, які фактично використовуються для укриття підопічних та персоналу, підготовки та вжиття своєчасних заходів з тимчасового переміщення (евакуації).

З метою усунення недоліків, виявлених моніторинговим візитом, до Дніпропетровської обласної військової адміністрації будуть направлені відповідні листи реагування.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*