Працівники Офісу Омбудсмана взяли участь у вебінарі «Порушення прав осіб з інвалідністю під час COVID-19»

Працівники Офісу Омбудсмана взяли участь у вебінарі «Порушення прав осіб з інвалідністю під час COVID-19». covid-19, вебінар, карантин, пандемія, інвалідність, hand, finger

Працівники Офісу Омбудсмана взяли участь у вебінарі «Порушення прав осіб з інвалідністю під час COVID-19», ініційованому міжнародною громадською організацією Європейський форум з питань осіб з інвалідністю, повідомляє Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У вебінарі взяли участь представники Комітету з прав осіб з інвалідністю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Європейської агенції з основних прав (FRA), Європейської комісії, Європейської мережі національних інституцій з прав людини (ENNHRI), мережі Європарламенту щодо впровадження Конвенції про права осіб з інвалідністю (CRPD Network), Європейської мережі органів з рівності Equinet.

Представниками зазначених організацій були висвітлені результати моніторингів, які свідчать, що пандемія COVID-19 та те, як уряди країн світу реагують на неї, стали причиною порушень прав осіб з інвалідністю. Серед основних порушень, з якими стикаються особи з інвалідністю в умовах пандемії: ізоляція, як вдома так і у відповідних інтернатних закладах; відсутність достатніх засобів для існування; брак індивідуальних засобів захисту та належного медичного забезпечення; жорстоке поводження та домашнє насилля; обмеження права на освіту; відсутність доступної інформації щодо поточної ситуації тощо.

Учасники вебінару закликали уряди країн світу, інституції з прав людини, правозахисні організації та установи об’єднатися з метою подолання негативних наслідків пандемії COVID-19 та забезпечення дотримання прав осіб з інвалідністю у цих умовах.

Варто зауважити, що Уповноваженим Верховної Ради України здійснюється постійний моніторинг питання забезпечення прав людини в умовах пандемії COVID-19, у тому числі й осіб з інвалідністю. За результатами моніторингу вносяться відповідні акти реагування Уповноваженого до органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Зокрема, внесено акти реагування Уповноваженого з прав людини щодо стану фінансового забезпечення закладів охорони здоров’я та отримання медичної допомоги, лікарських засобів і виробів медичного призначення в умовах карантину та медичної реформи; забезпечення надання соціальної послуги транспортування для отримання життєво необхідних медичних процедур та врегулювання ситуації з походженням огляду медико-соціальною експертною комісією після завершення карантину; доступності освіти для осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах; рівного доступу до професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти та забезпечення виконання освітніх програм в умовах карантину; забезпечення прав громадян на пільговий проїзд; надання соціальних послуг бездомним особам та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*