Правова безкоштовна допомога для людей з інвалідністю: роз’яснення полтавської юристки

Правова безкоштовна допомога для людей з інвалідністю: роз’яснення полтавської юристки. переселенец, послуга, правова допомога, юридична консультація, інвалідність, hand, finger

Люди з інвалідністю можуть отримати юридичні консультації навіть на окупованій території. Такі послуги є, зокрема, у центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги, бюро правової допомоги. Про те, куди звертатися та які документи слід при собі мати, розповіла Суспільному полтавська юристка Дар’я Маліннікова.

Безоплатно правову допомогу люди з інвалідністю можуть отримати у спеціальних центрах з надання таких послуг. Їх спонсорують від Міністерства юстиції, каже юристка.

“Є два види правової допомоги – первина та вторинна. Первинна допомога – це консультації, надання роз’яснень правової певної інформації, а вторинна – це вже представництво інтересів людей у суді, якщо існує потреба”

Переселенці зі статусом людей з інвалідністю підпадають під категорію осіб, які за законом мають право отримувати будь-які правові консультації.

Для того, аби скористатися такими послугами, при собі слід мати відповідні документи:

  1. Посвідчення особи;
  2. Довідка про отримання статусу ВПО;
  3. Посвідчення, що підтверджує інвалідність.

Також правову допомогу можна отримати дистанційно, звернувшись за офіційним номером єдиного контакт-центру – 0 800 213 103. Також можна надіслати електронну заяву, завантажити мобільний застосунок “Безоплатна правова допомога” або сконтактувати у мессенджерах Telegram та Viber.

Юристи розписують алгоритм дій людині, яка звернулася дистанційно, каже Дар’я Маліннікова. Крім того, на Полтавщині також діють волонтерські центри, які допомагають вразливим категоріям населення. Це, зокрема, переселенці, люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї та матері-одиначки.

Аріна Кот

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*