Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини та сім’ї відвідала Київський міський центр реабілітації дітей з інвалідністю

Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини та сім’ї відвідала Київський міський центр реабілітації дітей з інвалідністю. київський міський центр реабілітації дітей з інвалідністю, воєнний стан, допомога, консультация, послуга

Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини та сім’ї відвідала Київський міський центр реабілітації дітей з інвалідністю. київський міський центр реабілітації дітей з інвалідністю, воєнний стан, допомога, консультация, послуга

Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина відвідала Київський міський центр реабілітації дітей з інвалідністю.

Заклад створений у 2017 році на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

Щодня Центр може надавати соціальні послуги 80 дітям з особливими потребами віком від 2 до 18 років.

Під час воєнного стану Центр не припиняє свою роботу. Кожного дня необхідну допомогу в умовах денного стаціонару отримують щонайменше 60-70 дітей.

Сформовано мобільні бригади для надання необхідної допомоги дітям з інвалідністю у воєнний час. Фахівці Центру надають консультації також в режимі онлайн 7 днів на тиждень.

Окрім дітей, психологічну допомогу надають також їхнім батькам.

Центр допомагав своїм вихованцям з евакуацією в безпечні місця, зокрема за кордон.

На сьогодні Центр активно залучений до надання допомоги сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю та втратили домівки в результаті російської агресії в Київській області (м. Ірпінь, м. Буча, м. Гостомель).

Проте варто зазначити, що в Україні кількість дітей з інвалідністю щороку зростає. Так, у 2021 році їх було понад 163 тисячі.

Таким дітям повинна приділятись особлива увага і не тільки через стан їхнього здоров’я.

Сім’ї, в яких виховуються діти з інвалідністю, стикаються з непосильними викликами в умовах війни: особливості евакуації дітей, які часто є маломобільними, труднощі з розміщенням сімей з дітьми з інвалідністю, яким складно найти прихисток в новій країні. Крім того, постає питання наявності послуг з реабілітації за новим місцем перебування. Це надзвичайно важливо, адже перерва у наданні послуг призводить до втрати набутого результату, який потрібно надолужувати. Саме тому потрібна особлива увага з боку держави для збереження таких центрів.

Станом на 01.01.2022 в Україні послугу раннього втручання надавали 39 закладів. Проте маємо повідомлення про цілеспрямоване руйнування таких закладів російськими військовими. Одним із них став Маріупольський Центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю №2.

Завдання держави не тільки відновити діяльність всіх таких центрів, а й побудувати нові сучасні, які допомагатимуть дітям і батькам долати проблеми, що виникли у тому числі й у зв’язку з війною.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*