Про зміни у прийнятті спадщини говорили з особами з інвалідністю на Одещині

Про зміни у прийнятті спадщини говорили з особами з інвалідністю на Одещині. роздільна, воєнний стан, свідоцтво, спадщина, інвалідність

Про зміни у прийнятті спадщини говорили з особами з інвалідністю на Одещині. роздільна, воєнний стан, свідоцтво, спадщина, інвалідність

З метою оперативного реагування на виклики, пов’язані з військовою агресією російської федерації та введенням воєнного стану в законодавство вноситься багато змін. Основні новели в спадкових питаннях на запрошення голови Роздільнянської громадської організації осіб з інвалідністю Валентини Сидоренко обговорювали в м. Роздільна.

Тетяна Кулішова – директор центру пояснила, що зміни торкнулися строку прийняття спадщини та видачі свідоцтва про право на спадщину.

На час воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється.

  • У разі, якщо спадщина відкрилася до 24 лютого 2022 року та шестимісячний строк не сплив до 23 лютого, людина має право звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини протягом всього строку дії воєнного стану в Україні, а також після його відміни, протягом строку, що залишався станом на 24 лютого 2022 року із встановлених шести місяців. По спадкових справах, які відкрились до 24 лютого 2022 року та шестимісячний строк не сплив, свідоцтва про право на спадщину можна отримати після закінчення воєнного стану та закінчення перебігу шестимісячного строку.
  • Також в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України.

Тобто якщо спадщина відкрилася в місці, до якого складно або неможливо дістатися, для прийняття спадщини спадкоємці можуть звернутися до нотаріуса за місцем свого проживання чи перебування.

Наприкінці заходу Тетяна нагадала присутнім про право осіб з інвалідністю на отримання безоплатної правової допомоги та розповіла де знаходяться найближчі точки доступу до такої послуги.

Координаційний центр з надання правової допомоги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*