Рада дозволила демобілізуватися військовим з інвалідністю будь-якої групи

Рада дозволила демобілізуватися військовим з інвалідністю будь-якої групи. військова служба, військовий, демобілізація, мобілізація, інвалідність

Рада дозволила демобілізуватися військовим з інвалідністю будь-якої групи. військова служба, військовий, демобілізація, мобілізація, інвалідністьМобілізація (Фото:Олександр Завітневич/Facebook)

У законі про мобілізацію, який Верховна Рада схвалила у другому читанні, є норма, згідно якій особи з інвалідністю всіх груп отримали можливість демобілізації з військової служби за власним бажанням, інформує NV.

Про це повідомив народний депутат від фракції Європейська солідарність у Telegram.

«Є хороші новини для осіб з інвалідністю всіх груп, які проходять службу! В мобілізаційному законі є норма, згідно якій особи з інвалідністю мають право звільнитись за власним бажанням. Рік боротьби за це дав результати» — зазначив він.

Закон про мобілізацію — що відомо

11 квітня Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт про мобілізацію № 10449. За відповідне рішення проголосували 283 нардепи.

Парламентарії вилучили із законопроєкту положення про демобілізацію військових через 36 місяців служби без додаткових рішень Ставки верховного головнокомандувача.

Згідно із законом, підлягають мобілізації тільки за бажанням:

  • особи з інвалідністю (на військову службу за контрактом);
  • особи, звільнені з полону;
  • особи віком до 25 років, які пройшли базову загальновійськову підготовку або базову військову службу.

Звільнені строковики переходять у мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років). Базова військова служба починається з 1 вересня 2025 року.

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, можуть у добровільному порядку створити особистий електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного або резервіста.

Єва Сластнова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*