Реабілітація постраждалих від війни українців стане швидшою – процес цифровізують

Реабілітація постраждалих від війни українців стане швидшою – процес цифровізують. есоз, війна, постраждалий, реабілітація, цифровізація

Реабілітація постраждалих від війни українців стане швидшою – процес цифровізують. есоз, війна, постраждалий, реабілітація, цифровізація

Через війну в Україні зростає кількість поранених захисників і захисниць, а також цивільних громадян, які потребують подальшої реабілітації. Тому постало питання про використання цифрових інструментів.

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, вже з травня весь процес реабілітації пацієнта буде супроводжуватися в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Це дозволить зберігати дані про здоров’я пацієнта в єдиному місці – в електронній картці.

Цей інструмент розроблено передусім для українців, які постраждали від війни та потребують комплексної реабілітації для повернення до повноцінного життя. Вони зможуть отримати доступ до реабілітації без зайвих бюрократичних процедур.

На першому етапі цифровізації лікарі будуть вносити всю медичну інформацію про реабілітаційні втручання, результати обстежень та інші необхідні дані до ЕСОЗ. Очікується, що електронні інструменти здатні забезпечити прозорість, контрольованість та ефективність реабілітаційної підтримки.

Цифровізація цих послуг реалізується в межах проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», який впроваджує БФ «Пацієнти України» за підтримки Швейцарії та Європейського Союзу.

Наразі держава забезпечує весь комплекс медичної та реабілітаційної допомоги для постраждалих внаслідок війни. Так, реабілітація є безоплатною та гарантується державою у медичних закладах, які законтрактувалися із Національною службою здоров’я України за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах».

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*