Результати моніторингового візиту НПМ до Малижинського психоневрологічного інтернату

Результати моніторингового візиту НПМ до Малижинського психоневрологічного інтернату. малижинський психоневрологічний інтернат, моніторинговий візит, порушення, психічні захворювання, інвалідність

Результати моніторингового візиту НПМ до Малижинського психоневрологічного інтернату. малижинський психоневрологічний інтернат, моніторинговий візит, порушення, психічні захворювання, інвалідністьПрацівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадський монітор відвідали Малижинський психоневрологічний інтернат Харківської області.

В установі проживають 143 жінки з інвалідністю у зв’язку з психічними захворюваннями, з яких 18 недієздатних, опіку над якими здійснюють родичі. Стосовно трьох недієздатних підопічних закладом підготовлено пакети документів і подано до суду заяви про поновлення дієздатності.

Територію закладу огороджено, облаштовано місця для прогулянок підопічних, наявні альтанки і гойдалки. Моніторингова група відмітила організацію проведення різних видів дозвілля підопічних, до яких залучені й лежачі хворі. Поробки підопічних представлені на виставці, яка постійно оновлюється.

Водночас встановлено, що для підопічних, які потребують посиленого догляду, не забезпечено належних умов проживання. В корпусі стійкий запах сечі, при цьому не здійснювалося провітрювання житлових кімнат. Не забезпечено приватності – частина ліжок розміщена впритул, не використовуються медичні ширми при гігієнічних процедурах лежачих хворих. Як і під час попереднього візиту, що відбувся у 2014 році, персоналом й надалі не враховуються вподобання жінок щодо зачісок: більшість з них шаблонно коротко острижені.

Під час опитування підопічні повідомили про застосування до них ізоляції, обґрунтування якої відсутнє в медичній документації.

В інтернаті відсутня взаємодія з підрозділами вторинної правової допомоги, відсутня інформація про права людини та номери телефонів посадових осіб і гарячих ліній, на які підопічні можуть звернутися у разі порушення їхніх прав.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та порушень та скеровано листи до органів державної влади.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*