Секретар ВП ВС та експерт ЄКЕП обговорили питання доступу осіб з інвалідністю до правосуддя

Секретар ВП ВС та експерт ЄКЕП обговорили питання доступу осіб з інвалідністю до правосуддя. доступ, експерт єкеп, правосуддя, секретар вп вс, інвалідність

Секретар ВП ВС та експерт ЄКЕП обговорили питання доступу осіб з інвалідністю до правосуддя. доступ, експерт єкеп, правосуддя, секретар вп вс, інвалідність

Секретар Великої Палати Верховного Суду Всеволод Князєв та експерт Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи Емелін Ла-Ріб провели онлайн-зустріч, предметом якої стало питання забезпечення доступу людей з інвалідністю до правосуддя.

Насамперед вони обмінялися думками з приводу необхідності навчання працівників суду особливостей взаємодії, етичних правил поводження та спілкування з людьми, які мають інвалідність, а також щодо забезпечення роботи людей з інвалідністю в апараті суду та на посаді судді.

Також Всеволод Князєв розповів про стан архітектурної доступності будівель Верховного Суду для маломобільних груп населення та осіб із порушенням зору. Так, приміщення касаційних судів і Великої Палати ВС обладнані стаціонарними та виносними пандусами, ліфтами, кнопками виклику чергових працівників суду, а також тактильними вказівними табличками із використанням шрифту Брайля.

Експерта ЄКЕП зацікавило те, що чинним законодавством України особам з інвалідністю І та ІІ груп надано пільгу, яка полягає у звільненні від сплати судового збору.

Судова влада України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*