Щодо роботи медико-соціальних експертних комісій на період проведення протиепідемічних та карантинних заходів

Щодо роботи медико-соціальних експертних комісій на період проведення протиепідемічних та карантинних заходів. забезпечення, карантин, медико-соціальна експертиза, моніторинг, інвалідність, hand, finger

У межах парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина в Україні Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється постійний моніторинг забезпечення прав громадян на охорону здоров’я в умовах карантину та надзвичайної ситуації, введених у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, повідомляє Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За результатами здійснюваного моніторингу працівниками відділу права на охорону здоров’я Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини з’ясовано, що в умовах карантину у пацієнтів немає можливості пройти необхідне обстеження та вчасно підготувати пакет документів для чергового проходження медико-соціальної експертизи, через що вони можуть бути позбавлені пільг та соціальних гарантій, передбачених для осіб з інвалідністю, зокрема пільгового забезпечення ліками та медичними виробами, технічними та іншими засобами реабілітації, соціальної допомоги.

З огляду на звернення громадян до Секретаріату Уповноваженого щодо порядку проведення медико-соціальної експертизи на період карантину роз’яснюємо, що з метою забезпечення запровадження на території України протиепідемічних та карантинних заходів, Міністерство охорони здоров’я України рекомендувало обмежити проведення засідань медико-експертними комісіями на визначений законодавством термін та ширше використовувати норму постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1317 про встановлення груп інвалідності заочно.

В особливих випадках для забезпечення соціального захисту осіб з інвалідністю проведення медико-соціальної експертизи має вирішуватися індивідуально із забезпеченням санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил, норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

На період проведення протиепідемічних та карантинних заходів припинено особистий прийом громадян, проведення очних консультацій, огляд хворих по оскарженню і контролю, а також направлення хворих для експертного обстеження та проведення реабілітаційних заходів до ДУ «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України» та Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.

Після закінчення терміну протиепідемічних та карантинних заходів, медико-соціальна експертиза буде проведена із зарахуванням строку інвалідності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*