Субсидії інвалідам – як держава допомагає людям з обмеженими можливостями

Субсидії інвалідам – як держава допомагає людям з обмеженими можливостями. держава, допомога, підтримка, субсидія, інвалідність, person, sport, wheel, exercise device, wheelchair, tire, exercise equipment

Субсидії інвалідам – як держава допомагає людям з обмеженими можливостями. держава, допомога, підтримка, субсидія, інвалідність

Питанням оформлення субсидії в наші дні цікавиться велика частина громадян. Особливо важливо розуміти, на яку допомогу держави можуть розраховувати інваліди. Як оформити субсидію і отримати підтримку від держави, якщо в сім’ї є людина з обмеженими можливостями?

Субсидії інвалідам по ЖКГ

Україна налічує майже три мільйони людей з інвалідністю. Інвалідом вважається громадянин, який втратив можливість працювати або повноцінно обслуговувати себе внаслідок поранень, травм, захворювань або настання похилого віку. В Україні термін «інвалід» замінений на позначення «людина з інвалідністю». Посвідчення, які були видані в той час, коли діяв попередній варіант терміна, залишаються дійсними. Отримання нових посвідчень відбувається вже з формулюванням «людина з інвалідністю». Людям з обмеженими можливостями покладаються різні пенсії по інвалідності.

Сім’я, один з членів якої має обмежені можливості, може очікувати отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. У разі, коли обсяг комунальних платежів в місяць складає більше десяти-п’ятнадцяти відсотків від загального доходу сім’ї за той же період, сім’ї покладена субсидія. Сума державної дотації залежить від кількості прописаних мешканців, числа незареєстрованих людей, але реально ведуть господарство на житлової площі.

Субсидії інвалідам 1 групи нараховуються на підставі даних центру соціального забезпечення. Щомісячний сукупний дохід ви можете порахувати самостійно. Для цього потрібно підсумовувати всі гроші, отримані кожним членом сім’ї за минулі шість місяців і поділити результат на шість. Ви дізнаєтеся, скільки грошей доводиться в середньому на кожну людину на вашій житлоплощі в місяць. До суми доходу слід включити всі види надходжень: пенсія по інвалідності або за віком, зарплата, стипендія, допомога та інше. Деякі виплати інваліду, наприклад, грошова допомога на похорон, аліменти і допомогу на народження дитини можна не враховувати.

Нерідкі випадки, коли сім’я, що проживає в квартирі або будинку, складається тільки з людей, які втратили працездатність, пенсіонерів або людей з інвалідністю. Тоді державне фінансування покриває частину комунальних платежів, яка перевищує десять відсотків середньомісячного сукупного сімейного доходу. У країні налічується близько ста сімдесяти тисяч сімей, які виховують дітей з інвалідністю. Коли в родині є як непрацюючі інваліди першої та другої групи молодого або пенсійного віку, так і працездатні громадяни, а також неповнолітні діти, субсидія вважається за тим же принципом. Вся сума за послуги ЖКГ, що перевищує 10 відсотків доходу, оплачується державою. Знову ж, враховується розмір доходу на кожного в родині – не більше половини актуального на даний момент прожиткового мінімуму.

Допомога для сімей з дітьми-інвалідами

Державне забезпечення сім’ї, в якій є діти з інвалідністю, буває трьох видів. Це пенсія, соціальна допомога держави, що регламентуються законом про допомогу дітям з інвалідністю або грошова дотація відповідно до закону про право інвалідів на пенсію. Інвалід або його опікун може вибрати тільки один з видів державної допомоги. Отримувати кілька видів дотації не можна. Виняток становить тільки додаткова допомога, що отримується внаслідок втрати годувальника в сім’ї. Як інваліди, так і пенсіонери, які проживають на окремо взятій територіальній одиниці, перебувають на обліку в органах соціального забезпечення. Субсидія для цих категорій населення нараховується автоматично без додаткових клопотань.

Субсидії інвалідам на відкриття бізнесу

Для відкриття бізнесу підприємцям слід подати бізнес-план ділового проекту в комісію, яка надає разові дотації по безробіттю. У неї, як правило, входять підприємці даного регіону і члени органів самоврядування. У разі вдалого захисту і утвердження бізнес-плану, його подавець проходить реєстрацію в якості підприємця. На його ім’я слід відкрити банківський рахунок, куди будуть перераховані гроші на допомогу новим бізнесом. Середня сума, покладена державою на підтримку підприємців, дорівнює двадцяти тисячам гривень. Мінімум субсидії інвалідам підприємцям, який може бути виділений – п’ять з половиною тисяч гривень, а максимум становить шістдесят чотири тисячі. Сума для бізнесу також може бути збільшена силами місцевого бюджету або за допомогою залучення організацій сприяння інвалідам з інших країн і компаній міжнародного рівня.

Механізм оформлення субсидії для інвалідів

Працюючі люди з інвалідністю подають заяви в соціальний відділ разом з декларацією про доходи або зазначенням місця офіційної роботи. Вказується різновид доходу – гранти, посібники, зарплата, прибуток від бізнесу, а також організація, яка надає виплати. Точну суму доходу експерти соцзабезу звіряють в ПФ – Пенсійному фонді, у соціальній страхової організації і за місцем зайнятості людини. Додаткові довідки з бухгалтерії з місця роботи або навчання надавати не потрібно. Субсидія інвалідам 3 групи, якщо вони офіційно працюють, враховує їх зарплату.

Субсидія інвалідам на оплату комунальних послуг раніше нараховувалися один раз на дванадцять місяців, зараз перерахунок відбувається в травні кожного року, а також в жовтні. Якщо в сім’ї не було куплено дорогих предметів, нерухомості або оплати дорогих послуг, немає необхідності заповнювати нову заяву. Субсидія сім’ям інвалідів призначається автоматично.

Оплата комунальних послуг інвалідами не передбачає спеціальних пільг. Додаткові посібники можуть бути виділені їхнім родинам органами влади за рахунок місцевого бюджету. Це може бути як разова сума на оплату боргів за комунальні послуги, так і грошова допомога на медичні послуги. Такі статті зазвичай передбачаються місцевими бюджетами, так як сім’ї інвалідів часто звертаються до них за допомогою. Заява на матеріальну допомогу слід подавати до місцевого центру соціального захисту. Субсидії дітей інвалідів оформляє їх опікун або законний представник.

Коли на житлоплощі разом з інвалідом зареєстрований людина, яка працює неофіційно або знаходиться на заробітках в іншій територіальній одиниці, органи соцзабез вважають його прибуток, як три прожиткові мінімуми.

Субсидії пенсіонерам та інвалідам також вимагають підрахунку їх середнього доходу. У суму середнього сімейного доходу в 2018 році не враховується ціна путівок в санаторій на лікування інвалідів, а також покупка протезів, ортопедичних приладів і допоміжних предметів. Суми, отримані сім’єю інваліда в якості відшкодування завданого збитку здоров’я і працездатності, також не додаються в дохід. Члени сім’ї інваліда, яким виплачується дотація по догляду за людиною на першій групі інвалідності або літніми людьми, чий вік становить вісімдесят і більше років. Дохід такої людини вважається як два прожиткових мінімуми. Це також є важливим при оформленні субсидії.

Пільги інвалідам 1 та 2 групи

Інваліди першої і другої груп можуть придбати нерухомість, маючи звільнення від держмита за нотаріальні послуги, якщо нотаріус надано державою. Те ж правило діє і при оформленні права власності з занесенням до єдиного реєстру.

Інваліди з хворобами хребта та опорно-рухового апарату мають право на земельну ділянку для гаража, необхідного для утримання машини з ручним керуванням. Ділянка повинна бути розташований поблизу будинку, в якому живе людина з обмеженими можливостями. Додатковим фактором придбання ділянки під гараж служить також пенсійний вік людини з інвалідністю. Запит на виділення ділянки подається до органів місцевого самоврядування.

Друга група інвалідності передбачає пільги при оподаткуванні доходів підприємництва. При веденні бізнесу отриманні зарплати на підприємстві інваліди з першою і другою групою можуть платити менше податків, якщо прибуток отримана законним шляхом на українській території.

Якщо пенсіонер інвалід здає свою житлову площу в оренду, тепер про це треба доводити до відома органи соціального захисту. Особи, переміщені всередині території країни, також подають нову заяву в центр оформлення субсидій на виплату по комунальним за місцем їх нинішнього фактичного проживання, так як субсидія може нараховуватися і в тому випадку, якщо інвалід знімає квартиру. При зміні складу сім’ї, статусу, який передбачає отримання пенсій, зміні числа годувальників і нових прописаних в квартирі також слід повідомити про це соцзабез. У випадках, коли дохід інваліда становить суму, меншу офіційно встановленої заробітної плати, також подається нова заява на субсидію. При наявності боргів за житлові та комунальні послуги, які неможливо погасити протягом місяця, краще повідомити в центр управління соціальними виплатами.

Чи є субсидії інвалідам на придбання житла?

Житловим кодексом України передбачено першочергове забезпечення житлом із запасів місцевого житлового фонду інвалідів першої і другої груп, які потребують поліпшення житлових умов і сімей, які виховують дітей-інвалідів. Якщо будинок, де в даний момент фактично живе інвалід з труднощами пересування, не обладнаний спеціальними засобами, пристосованими до його потреб, то він або його родина можуть вимагати зміни місця проживання. На людей, що мають третю групу інвалідності, ці правила не поширюються. Субсидії на житло інвалідам надаються на загальних підставах. Але наявність інвалідності є додатковим фактором рейтингу в отриманні житла з частковою оплатою державою, його визначає житлова комісія.

Politeka

6 реплік к “Субсидії інвалідам – як держава допомагає людям з обмеженими можливостями”

 1. марія :

  Чому інваліди 3 гр., які є працездатними, стараються працювати не офіційно та мають право стояти на обліку в центрі зайнятості, при призначенні субсидій не враховуються їм 5286 грн.

  • саша :

   Чому інваліди 3 гр., які є працездатними, стараються працювати не офіційно та мають право стояти на обліку в центрі зайнятості, при призначенні субсидій не враховуються їм 5286 грн.

 2. Надія :

  Члени сім’ї інваліда, яким виплачується дотація по догляду за людиною на першій групі інвалідності або літніми людьми, чий вік становить вісімдесят і більше років. Дохід такої людини вважається як два прожиткових мінімуми. Це також є важливим при оформленні субсидії.А син по догляду за мною отримує 170 грн? То як це приймати? Чи можу я працювати офіційно на пів ставки-я -інвалід 1 групи загального захворювання.

  • Тетяна :

   В Управлінні праці та соціального захисту сказали, що якщо людина отримує менше мінімальної зарплати, то субсидія цій сім’ї не дається. Виняток – якщо це пенсія або допомога на дитину. А якщо людина доглядає за інвалідом 1 групи, то ніякої субсидії, хоча людина не може кинути інваліда та піти працювати за більшу платню. Але сказали, що можна подати заяву та просити комісію розглянути конкретний випадок, може – комісія вирішить призначити субсидію.

 3. Вікторія :

  Я стою на обліку в центрі зайнятості м. Івано-Франківська. Зараз в мене виявили онко захворювання 4 стадії , а в поліклініці , куди я звернулася , не знають через скільки часу оформляти документи не групу чи через 120 днів , чи зразу після мого звернеення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*