Сучасна медицина творить дива: скільки коштує “паперова інвалідність” (ВІДЕО)

Сучасна медицина творить дива: скільки коштує “паперова інвалідність” (ВІДЕО). мсек, медицина, пенсія, пільга, інвалідність, design, graphic, screenshot, illustration, logo, typography, abstract, vector graphics, vector, clipart. A drawing of a face

А є й інша сторона медалі – інвалід тієї ж першої групи раптово може одужати, інформує “Сегодня”

Потрібні пільги на комуналку, на проїзд або безкоштовну пакування? Можна влаштувати. Сучасна медицина творить дива. Здорова людина може раптом стати “інвалідом”, наприклад, першої групи.

Зайшов до правильного кабінету, заплатив і ось уже – довідка на руках і економія бюджету в середньостроковій перспективі. А є й інша сторона медалі – інвалід тієї ж першої групи раптово може одужати. Одним розчерком пера експерта спеціальної комісії. Поставив підпис і – будь здоров! На папері. Що це за чудеса XXI століття, і скільки коштує “паперова інвалідність”?

Парковка на місцях для людей з інвалідністю може влетіти в 1700 грн. штрафу. Хтось, не мудруючи лукаво, чіпляє наклейку “інвалід за кермом”, але є і ті, хто страхується, купуючи липову довідку.

Сума залежить від групи інвалідності. Чим вона вища – тим більше пільг. З базового набору – щомісячна пенсія, безкоштовні паркування та проїзд. Хто продає довідки про інвалідність? Скільки коштує стати псевдохворим? І як на цьому роблять бізнес?

Андрій Безсмертний, телеоператор, інвалід 3-ої групи. Щоб отримати довідку легальним шляхом, пройшов через приниження.

Вікторії довелося почути, що її дочка, яка не чує з півтора років, через рік раптом одужає.

А Тетяна, з натяків медсестер, дізналася, у скільки лікарі оцінили її деформовану після аварії ногу і хребет з грижами.

Вердикт про інвалідність виносять фахівці медико-соціальної експертної комісії. У народі – МСЕК.

Процедура отримання статусу “людина з інвалідністю”, як комп’ютерна гра “Принц Персії”. Здобувач повинен обійти лікарів в поліклініці, отримати купу паперів, пройти співбесіду у головлікаря, лягти до лікарні, взяти висновок і лише потім – МСЕК.

Як підготуватися до візиту до МСЕК? Які розцінки на папери, що підтверджують інвалідність, претенденти вивчили, як ціни на хліб чи ковбасу.

До документів не причепишся. Мокрі печатки, підписи. Оформляють самі медики. Але це не всі витрати. Тетяні, щоб довести лікарям, що нога деформована і вона не може стояти через постійний біль, запропонували зі Львова з’їздити на діагностику до Вінниці. Дорога, проживання, харчування, обстеження – все за свій рахунок. А якщо ще й комісію запропонують пройти не за місцем проживання – то і того дорожче.

Не 2-гу, а третю групу і з боєм отримала дочка Вікторії. Дівчинка оглухла, коли їй було три. До лікарні потрапила чуючою, вийшла глухою. Мама пішла з роботи, отримала спеціальну вищу освіту, щоб адаптувати дочку. Вона зчитує з губ, протезована, але якщо говорити невиразно – не зрозуміє.

Для Насті статус означав пільгу при вступі. Але є й інші.

III група: 50% оплата проїзду (залізниця, авіа, автобус), комуналки, пенсія.

II група: безкоштовний проїзд +50% залізниці і авіа, бізнесу податкові пільги, надбавка до пенсії.

I група: пенсія при стажі від 1 до 10 років, надбавки на догляд за хворим, 50 або 100% оплата комуналки, пільговий автомобіль, збереження робочого місця, чоловікам – табу на військову службу. Комісія видає також індивідуальну реабілітаційну карту.

Де написано, що потрібно пацієнтові з його діагнозом: інвалідна коляска, протезування, доглядальниця, путівка на оздоровлення. Згідно із законом, все гарантується, за фактом – вибити складно.

Бізнес роблять не тільки на хворих, а й на здорових. Охочих мати документ про інвалідність, як липовий, так і справжній, у нас вистачає.

Швидко і за прийнятною ціною зробити довідку обіцяють в організації з інтернету.

Якщо МСЕК – це коштує 3 тис. доларів. Якщо ЛЛК – це тисяч 5-10. У гривнях. Зробити обіцяють за днів 7-10. Для оформлення потрібні ПІБ, дата народження, перенесене захворювання, місце проживання.

Недешево і без занесення до держреєстру. Пропонують і інший варіант.

Вартість документа 1200 грн. Якщо робите замовлення сьогодні до 14-ої години, то завтра – можете отримаєте. Мокрі печатки, спеціальні бланки, жодних питань у вас не виникне. Інформація вноситься до реєстру. Жодної гарантії, звісно ж, ніхто не дає.

Штраф за підробку документів 800 грн. Штраф за хабар від 17 до 25 тисяч гривень. Медик може потрапити за грати максимум на 8 років. Але в більшості випадків це теорія.

Ігор Поночовний, начальник управління нагляду за кримінальним провадженням прокуратури АРК, каже, що на схеми вийти складно і лікарів дійсно складно документувати.

А розповідь могла б вийти захоплюючою.

Так, лікарі однієї з львівських МСЕК, наприклад, просили хворих залишити гроші за довідку на кушетці, під простирадлом. Або – під сміттєвим баком. Були і гурмани – призначали зустріч в кафе. Абревіатура МСЕК у тих, хто здолав її, викликає таке ж роздратування, як недоброї пам’яті абревіатура ДАІ. І мало хто вірить в зміни, незважаючи на грандіозні плани МОЗ.

Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров’я України, обіцяє, що ситуація зміниться.

А поки пропонують задовольнятися тим, що є. Наприклад, змінами в законодавстві. Всім, хто втратив кінцівки, тепер групу дають безстроково. А тяжко хворим не потрібно більше їздити на МСЕК, комісія зобов’язана приїхати до них додому.

2 реплік к “Сучасна медицина творить дива: скільки коштує “паперова інвалідність” (ВІДЕО)”

 1. недостоварная информация насчет льгот. хотя бы поинтересовались достоверностью. например, на стоп кадре 5:49 список льгот людей с инвалидностью, в частности 1-й группы – 50% скидка на коммунальные услуги…????? вранье и уже не единичный случай об этом говорят сми. никто с 1-й группы никогда не получал каких либо скидок за коммунальные. к тому же сам имею инвалидность 1-й группы, могу только подтвердить свои слова лично.

 2. Людмила :

  Из-за таких публикаций люди даже не верят, что у людей с инвалидностью практически нет никаких льгот от государства!!!
  Коммуналку мы платим 100% и это при том, что в связи с нарушением функциональных возможностей экономить свет, воду и газ нам никак нельзя, от слова совсем. Мы не укладываемся в общепринятые нормы!!! Никак!!!
  Прожиточный минимум для людей с инвалидностью ниже всех – государство не учитывает, что вместе с ограничением возможностей потребности только возрастают.
  Если здоровому человеку достаточно просто выйти на улицу погулять, колясочнику нужна коляска, приспособленные обувь и одежда, подъемник, сопровождающий и еще много чего…
  Если здоровому человеку чтобы покушать – достаточно пойти на кухню, приготовить и съесть
  то человеку с инвалидностью надо найти еще, кто пойдет ему на кухню приготовить еду и принесет. А некоторых и кормить надо увы…
  И заработать человеку с инвалидностью, да элементарно даже найти просто работу – на много труднее, чем обычному человеку
  Поверьте – я знаю отличия в том, как найти работу и работать, здоровому человеку и человеку с инвалидностью!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*