Суд визнав протиправним висновок військово-лікарської комісії про обмежену придатність особи з інвалідністю

Суд визнав протиправним висновок військово-лікарської комісії про обмежену придатність особи з інвалідністю. військова служба, військово-лікарська комісія, обмежена придатність, суд, інвалідність, person, indoor, art, hammer, tool. A person sitting on a table

Чоловік звернувся до суду із позовною заявою до військово-лікарської комісії про визнання протиправним та скасування рішення.

Як повідомив Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», позовні вимоги обґрунтовані тим, що він є особою з інвалідністю III групи та 60% втрати працездатності, має багато захворювань, у зв’язку із чим, у віці 40 років був звільнений з роботи за станом здоров’я, передає Фіртка.

Після оголошення мобілізації до нього зателефонували працівники ТЦК та СП та запропонували з`явитися до вказаного територіального центру для проходження комісії з медичного огляду, за результатом якого його визнано непридатним до військової служби в мирний час та обмежено придатним до військової служби у воєнний час.

На підставі наведеного, в березні 2022 року його було визнано придатним до військової служби в перший етап мобілізації.

Вказане рішення комісії мотивоване, у тому числі тим, що чоловік проходив військову службу у військовій частині під час оголошення часткової мобілізації у період з 1 квітня 2014 року по 16 березня 2015 року та мав гарний військовий досвід.

З вказаним висновком позивач не погоджується, оскільки воно суперечить дійсним обставинам справи.

Крім цього, він зазначив, що його не оглядали спеціалісти, а лише формально переписали діагнози та анкетні дані.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що медичний огляд проводиться військово-лікарською комісією з метою визначення придатності, зокрема, до військово служби допризовників, призовників, військовозобов’язаних, резервістів (кандидатів у резервісти).

Відповідно до вимог чинного законодавства призовники підлягають медичному огляду, після якого кожний лікар комісії записує в облікову картку призовника висновок про придатність (тимчасову непридатність або повну непридатність) до військової служби та підписує висновок із зазначенням свого прізвища та ініціалів і скріплює особистою печаткою.

За результатами медичного огляду лікар — член призовної комісії приймає підсумкове рішення щодо придатності призовника за станом здоров’я до військової служби та служби в тому чи іншому роді військ, що скріплюється його підписом та особистою печаткою лікаря.

У зв’язку із наведеним, суд прийняв рішення скасувати рішення військово-лікарської комісії та зобов’язати провести повторний медичний огляд.

Зазначимо, що в Україні військовозобов’язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років. Водночас виокремлюють категорії українців, які не підлягають мобілізації.

Тетяна Дармограй

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*