Тут допомагають вирішувати проблеми осіб з інвалідністю

Тут допомагають вирішувати проблеми осіб з інвалідністю. ольга хоменко, черкаси, суспільство, фонд соціального захисту інвалідів, інвалідність

Тут допомагають вирішувати проблеми осіб з інвалідністю. ольга хоменко, черкаси, суспільство, фонд соціального захисту інвалідів, інвалідністьМіжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю започатковано 5 травня 1992 року. Того дня люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти країн одночасно провели перший загальноєвропейський захід, відстоюючи рівні права, виступивши проти дискримінації людей з інвалідністю, пише “Черкаський край”.

Цей день важливий не лише людям, які мають особливі потреби, й суспільству загалом, — зауважує Ольга Хоменко, директорка Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів. — Адже залучення громадян з інвалідністю до усіх сфер життя — це очевидні переваги для громадянського суспільства, це стимулює його розвиток.

На жаль, життя людей з обмеженими можливостями залишається занадто складним. Складно отримати освіту, роботу, немає спецпристосувань для пересування, грошова допомога — нижча навіть прожиткового мінімуму.

Але хоч особи з інвалідністю обмежені фізично, вони безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки величезній силі духу й волі ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, художній творчості, мистецтві, спорті, підприємницькій діяльності. Час показав, що дуже часто ці люди досягають навіть більшого, ніж повністю здорові.

В державі діє Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні 2016-2020 років. У її руслі Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів спільно з соціальними партнерами, роботодавцями, громадськими організаціями і просто небайдужими громадянами чотири роки поспіль у цей день проводили зустрічі з випускниками шкіл області — особами з інвалідністю — та їхніми батьками. Для того, щоб збільшити можливості вибору, створити умови, аби ці громадяни стали повноцінними членами суспільства, відмінними фахівцями, політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми. Для повнішої адаптації дітей із інвалідністю до сучасного життя.

Ми традиційно роздавали інформаційні довідки про державні реабілітаційні установи, в яких повнолітні особи з інвалідністю можуть отримати професію, пройти курс соціальної, психологічної, психолого-педагогічної, медичної, фізичної, трудової реабілітації. Всі установи мають гуртожитки, отже, можливе цілодобове перебування.

А спектр професій вражає: від манікюрника та перукаря і до діловода й оператора комп’ютерного набору, від флориста і виробника художніх виробів з кераміки до оператора котельні та агента з організації туризму, від взуттєвика та кравця до кухаря й кондитера. Витрати, пов’язані з перебуванням у державних реабілітаційних установах, покриваються за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів.

Звичайно, особам з інвалідністю треба спілкуватись із медико-соціальними та лікарсько-консультативними комісіями, адже тільки через розробку індивідуальних програм реабілітації можна реалізувати всі її напрямки.

Стосовно навчання у закладах вищої освіти, то особи з інвалідністю та повнолітні громадяни з інвалідністю можуть вступати до будь-якого навчального закладу на будь-яку спеціальність, рекомендовану медико-соціальними та лікарсько-консультативними комісіями, та на яку може бути працевлаштована особа після закінчення навчального закладу.

Починаючи з 2016 року, Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів допомагає працевлаштувати осіб із інвалідністю — як тих, які отримали освіту за державні кошти за сприяння відділення, так і тих, які просто звернулись до нас. Зараз ми створили банк осіб із інвалідністю, які шукають роботу, і цю інформацію надаємо роботодавцям, які здають річну звітність.

Цьогорічна ситуація, на жаль, обумовлена карантинними заходами, які не дали можливості зустрітися із дітьми-випускниками, особами з обмеженими можливостями, представити їм осіб із інвалідністю, які досягли вершин у спорті, культурі, бізнесі. Ми і сьогодні всебічно співпрацюємо з відповідальними роботодавцями, для яких створення робочих місць для осіб з інвалідністю — не просто обов’язок, а те, що дає наснагу і задоволення. Це такі як мережа підприємств, які випускають взуття під брендом «Лавента», група компаній «Маїс», підприємство «ІнтралігаТОР» Черкаської обласної організації людей з обмеженими можливостями «День», Черкаська торгово-промислова палата, фізична особа-підприємець А.С.Пономаренко й інші.

Перспективний напрямок — співпраця з закладами вищої освіти для створення умов навчання осіб з інвалідністю. Важливими партнерами були і залишаються Черкаський національний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Черкаський факультет Київського національного університету технологій та дизайну, Черкаський державний технологічний університет.

Випускники шкіл — особи з інвалідністю — та їхні батьки повинні знати, що Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів і сьогодні допомагає вирішувати складні питання оплати навчання, проживання в гуртожитку і радо зустріне після закінчення обмежувальних заходів усіх, щоб надати більш повну інформацію про умови професійного навчання, перекваліфікації, отримання фінансової допомоги, працевлаштування, створення робочих місць, забезпечення інших напрямків реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*