У Кіровоградському психоневрологічному інтернаті порушуються права підопічних на реабілітацію

У Кіровоградському психоневрологічному інтернаті порушуються права підопічних на реабілітацію. реабілітації

Про це дізнались під час візиту до цієї установи представники моніторингової групи у складі співробітників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини і громадських моніторів.

У підопічних інтернату, яким інвалідність встановлено до 2007 року, відсутні індивідуальні програми реабілітації (ІПР). Монітори також засвідчили, що особи з обмеженими можливостями не забезпечені необхідними технічними та іншими засобами реабілітації (ТЗР). У закладі не створена доступність зазначеній категорії осіб до санітарних та душових кімнат: відсутні поручні, підставки та сидіння для унітазів. Замість сидіння для унітазів підопічні стелять рушники.

Засоби реабілітації значно спростили б життя як підопічним, так і самому персоналу закладу, тому що люди з інвалідністю, маючи ТЗР, могли б самостійно себе обслуговувати.

Монітори НПМ акцентували увагу адміністрації та лікарів інтернату на необхідності оформлення ІПР для всіх осіб з інвалідністю та внесення змін до оформлених ІПР з метою забезпечення необхідними засобами реабілітації.

Водночас монітори відзначили, що адміністрації Кіровоградського ПНІ завдяки власному підсобному господарству вдалось знизити витрати на харчування підопічних. Цього року на підсобному господарстві ПНІ зібрали гарний врожай городини не лише для вказаного закладу, а й для інших інтернатів в регіоні. Однак адміністрація нарікає, що протягом останніх 50 років сільськогосподарська техніка господарства не оновлювалась. Установа потребує нового трактора, плугів та сівалок.

Докладний звіт за результатами візиту з наданням рекомендацій щодо виправлення виявлених недоліків найближчим часом буде надіслано керівництву Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*