У Нікополі та регіоні особа з інвалідністю має право на адвоката за державний кошт

У Нікополі та регіоні особа з інвалідністю має право на адвоката за державний кошт. никополь, адвокат, звернення, правова допомога, інвалідність, hand, finger

Звернувшись до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги, люди з особливими потребами можуть отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, що включає: надання правової інформації; надання консультацій та роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Відповідно до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» особи з інвалідністю які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує 2-х прожиткових мінімумів (з 01.12.2018 до 30.06.2019 не більше — 2994 грн.) мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, що включає такі види правових послуг:

1) захист;

2) здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

3) складення документів процесуального характеру.

Звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги подаються зазначеними особами до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги за місцем їх фактичного проживання незалежно від реєстрації місця проживання чи перебування.

Звернення, що стосуються осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними або дієздатність яких обмежена судом, подаються їх опікунами або піклувальниками за місцем фактичного проживання таких осіб або їх опікунів чи піклувальників незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування особи.

Разом зі зверненням про надання безоплатної вторинної правової допомоги особа з інвалідністю або її законний представник подають:

– документи, що посвідчують особу (паспорт або інший документ);

– реєстраційний номер облікової картки платника податків;

– пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, або довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності;

– довідку про розмір пенсії або довідку про розмір соціальної допомоги, що призначаються замість пенсії.

За результатами перевірки належності особи до такої категорії громадян відповідно до п.1ч.1 ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» приймається рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та призначається адвокат або представник Центру.

Роботу адвоката у справі оплачує держава, тобто, для особи така правова допомога є безкоштовною. Проте, усі інші платежі, пов’язані судовим розглядом справи, особа, яка отримує безоплатну вторинну правову допомогу, сплачуватиме самостійно (крім випадків, коли вона користується пільгами, передбаченими відповідними законами).

За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380661773774, номер гарячої лінії 0-800-213-103.

Марганецьке бюро правової допомоги
вул. О. Кошового, 2 м. Марганець, тел.: (0566) 5-10-06

Покровське бюро правової допомоги
вул. Героїв України. 13 м. Покров тел.:(05667) 6-65-08

Томаківське бюро правової допомоги
вул. Лесі Українки, 41 смт. Томаківка тел.:(05668) 3-14-22

Нікопольська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*