У Тернополі обговорили проблеми додержання конституційних прав підопічних Теребовлянського психоневрологічного будинку-інтернату

У Тернополі обговорили проблеми додержання конституційних прав підопічних Теребовлянського психоневрологічного будинку-інтернату. теребовлянський психоневрологічний будинок-інтернат, моніторинг, порушення, робоча зустріч, інвалідність

У Тернополі обговорили проблеми додержання конституційних прав підопічних Теребовлянського психоневрологічного будинку-інтернату. теребовлянський психоневрологічний будинок-інтернат, моніторинг, порушення, робоча зустріч, інвалідність

Регіональний представник Уповноваженого у Тернопільській області Володимир Воловник взяв участь у робочій зустрічі, що відбулась в департаменті соціального захисту населення обласної державної адміністрації під керівництвом директора Оксани Смолій з питань додержання конституційних прав підопічних Теребовлянського психоневрологічного будинку-інтернату в умовах воєнного стану.

Володимир Воловник поінформував присутніх про функції Уповноваженого щодо здійснення моніторингу прав осіб в місцях несвободи у рамках Національного превентивного механізму, наголосив на основних положеннях «Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання» 1986 року.

Регіональним представником Уповноваженого в області наведено факти виявлених під час візиту до Теребовлянського психоневрологічного будинку-інтернату порушень прав підопічних на достатній життєвий рівень, медичне забезпечення, в т.ч. осіб з інвалідністю, а також акцентовано увагу на організації безпечних умов в закладі під час дії воєнного стану.

До учасників робочої зустрічі доведено стандарти забезпечення прав людини в таких закладах, передбачені національним законодавством і міжнародними актами. Наголошено на необхідності відповідального відношення обслуговуючого персоналу до виконання обов’язків при здійсненні догляду за підопічними та забезпеченні відомчого контролю в діяльності будинку-інтернату.

До обговорення виявлених моніторинговою групою регіонального представництва Уповноваженого в області порушень законодавства в закладі, їх причин та заходів щодо усунення і недопущення подібних у подальшій діяльності долучились працівники департаменту.

Директор будинку-інтернату Василь Поперечний повідомив учасникам зустрічі про вжиті заходи для усунення порушень і забезпечення конституційних прав підопічних та плани на покращення діяльності закладу з урахуванням наявних можливостей, окреслив проблемні питання, що потребують додаткового фінансування.

Кожним із присутніх висловлено своє бачення розв’язання наявних проблем в забезпеченні прав підопічних цього та інших будинків-інтернатів, а директором департаменту Оксаною Смолій запевнено в підтримці їх вирішення.

На робочій зустрічі досягнуто домовленості про співпрацю у питаннях забезпечення прав підопічних, які перебувають в будинках-інтернатах системи соціального захисту населення.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*