У вітчизняних музеях і заповідниках триває створення безбар’єрного простору – Ломакіна

У вітчизняних музеях і заповідниках триває створення безбар’єрного простору – Ломакіна. національна стратегія, тетяна ломакіна, безбар’єрний простір, доступність, інвалідність

У вітчизняних музеях і заповідниках триває створення безбар’єрного простору – Ломакіна. національна стратегія, тетяна ломакіна, безбар’єрний простір, доступність, інвалідність

Сьогодні найважливіші об’єкти української культурної спадщини не лише відроджуються, а й адаптуються до потреб усіх категорій відвідувачів, зокрема маломобільних громадян, людей з інвалідністю, що передбачене Національною стратегією із створення безбар’єрного простору.

На цьому наголосила радниця – Уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна у Фейсбуці, передає Укрінформ.

“Активне залучення людей з інвалідністю до культурно-мистецького життя і туризму в Україні, що передбачене Національною стратегією із створення безбар’єрного простору, неможливе без підвищення рівня доступності українських музеїв і національних заповідників. Ці культурні установи мають бути серед головних провідників та втілювачів ідей безбар’єрного суспільства та універсального дизайну”, – зауважила Ломакіна.

Як приклад, вона навела острів Хортиця, де наразі триває реконструкція і який стане першим в Україні повністю інклюзивним туристичним об’єктом. Ініціатором впровадження повної безбар’єрності острова є перша леді Олена Зеленська.

“Зараз триває проєкт Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Його автори формують каталог музеїв України з описом наявних умов і зручностей для прийому відвідувачів з числа маломобільних груп та осіб з інвалідністю. Для цього проводять анкетування музеїв та їх додатковий волонтерський моніторинг”, – додала Уповноважена Президента.

Опитувальну анкету щодо стану доступності музейних закладів розробили фахівці в галузі інклюзії та універсального дизайну Володимир Висоцький і Марія Нікітіна.

“Це – якісний інструмент, за допомогою якого можна не лише оцінити пристосованість експозицій, будівель та прилеглих територій для прийому різних категорій відвідувачів, а й виробити план першочергових заходів щодо підвищення доступності, які будь-який музей може запровадити власними силами”, – зазначила Ломакіна.

Уповноважена також розповіла, що під час онлайн-зустрічі з ініціаторами проєкту обговорили поточні проблеми його реалізації, пов’язані з певним нерозумінням частиною музейної спільноти великої кількості складових безбар’єрності, які зрештою мають стати нормою в українській культурі.

“Вирішенню цих проблем сприятиме розроблення самою спільнотою музейників комплексу мінімальних внутрішніх стандартів безбар’єрності музеїв, проведення низки освітніх заходів для співробітників цих установ коштом донорів та широка інформаційна кампанія щодо підвищення культури інклюзивного туризму на рівні держави”, – резюмувала Ломакіна.

Як повідомлялося, Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору, ініційована Оленою Зеленською, спрямована на створення умов для рівного доступу до публічного простору для громадян із тимчасовою або постійною обмеженою мобільністю, людей з інвалідністю, батьків із візками, людей на візках та ін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*