У Житомирському апеляційному суді відбувся семінар-тренінг «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку»

У Житомирському апеляційному суді відбувся семінар-тренінг «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку». житомир, доступ, семінар-тренінг, суд, інвалідність, ceiling, wall, indoor, person, human face, computer, table, clothing, bar, several. A group of people standing in front of a television

У Житомирському апеляційному суді відбувся семінар-тренінг «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку». житомир, доступ, семінар-тренінг, суд, інвалідність1 березня 2019 року в Житомирському апеляційному суді відбувся семінар-тренінг для суддів та працівників Житомирського апеляційного суду, суддів та працівників місцевих судів міста Житомира й Житомирської області «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку». Організаторами заходу виступили Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів», громадська організація «Інститут судового менеджменту» та Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України».

Захід розпочав вітальним словом голова Житомирського апеляційного суду Юрій Жизнєвський. Далі у своєму виступі він наголосив, що широке коло проблем, які вимагають свого вирішення для того, щоб надати можливість кожній людині відчувати себе повноцінним членом суспільства та вільно користуватися соціальною інфраструктурою, включає в себе й забезпечення безперешкодного доступу до правосуддя людей з інвалідністю.

Пан Юрій коротко розповів про те, що зроблено в суді у цьому напрямку, поділився планами з подальшого удосконалення приміщень суду для вільного доступу маломобільних груп населення.

У Житомирському апеляційному суді відбувся семінар-тренінг «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку». житомир, доступ, семінар-тренінг, суд, інвалідність

Начальник Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області Василь Морей коротко доповів про те, які заходи вжиті у місцевих судах області для належного доступу до них людей з інвалідністю.

У виступі голови Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» Олександра Вознюка ключовим меседжем для присутніх стало твердження про те, що зміни в ставленні до людей з інвалідністю кожен повинен починати з себе, зі свого ставлення до їхньої доступності до усіх сфер життя.

У Житомирському апеляційному суді відбувся семінар-тренінг «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку». житомир, доступ, семінар-тренінг, суд, інвалідність

Перший блок тренінга містив питання щодо загальних понять про людей з інвалідністю та їхній правовий статус, а також про доступ до правосуддя як суспільне благо; інклюзію; етику спілкування – навички для працівника суду.

У другому блоці були розглянуті теми щодо шляхів побудови інклюзивного суду, його доступності – транспортної, інформаційної й архітектурної, а також універсального дизайну та розумного пристосування середовища.

Тренерами на семінарі були Наталія Чумак – голова правління громадської організації «Інститут судового менеджменту» та Олег Полозюк, член секретаріату Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України».

За повідомленням прес-служби суду

Судова влада України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*