Управління Держпраці встановило 19 випадків порушення законодавства щодо працевлаштування людей з інвалідністю

Управління Держпраці встановило 19 випадків порушення законодавства щодо працевлаштування людей з інвалідністю. кіровоградська область, перевірка, працевлаштування, роботодавець, управління держпраці, person, sitting, laptop, computer, clothing, working, people, older. A group of people sitting at a table using a laptop computer

З початку року головні державні інспектори Управління Держпраці у Кіровоградській області провели 29 перевірок з дотримання законодавства про працю людей з інвалідністю.

Встановлено 19 випадків порушення ст.19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” в частині неподання до Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування даної категорії громадян. Згідно зі ст.19 цього Закону, для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – одне робоче місце.

За результатами перевірок передано до суду 17 протоколів для притягнення винних посадових осіб до адміністративної відповідальності згідно з ч.1 ст.188-1 КУпАП за неподання звіту до Фонду.

У місті Кропивницькому та в Онуфріївському районі на двох підприємствах за неусунення порушень, пов’язаних із зайнятістю таких людей, та невиконання вимог припису інспектора праці, на роботодавців було вдруге накладено штрафні санкції.

В рамках Угоди про взаємодію Управління Держпраці отримало від Кіровоградського обласного відділення фонду інвалідів інформацію щодо суб’єктів господарювання, які не подають звіт до Фонду протягом двох років поспіль. Суб’єкти господарювання, які потрапили до даного переліку будуть перевірені.

Кіровоградська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*