В Україні налічується близько 5 тисяч виборчих дільниць, які є недоступними для осіб з інвалідністю

В Україні налічується близько 5 тисяч виборчих дільниць, які є недоступними для осіб з інвалідністю. виборча дільниця, доступність, приміщення, інвалідність, інклюзивність

В Україні налічується близько 5 тисяч виборчих дільниць, які є недоступними для осіб з інвалідністю. виборча дільниця, доступність, приміщення, інвалідність, інклюзивністьВ Україні налічується близько 5 тисяч виборчих дільниць, які є архітектурно недоступними для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Про це написала на своїй сторінці у Facebook Уповноважена ВРУ з прав Людини Людмила Денісова, передає УНН.

“Поінформувала, що в Україні не виконується новий Виборчий Кодекс в частині, що стосується забезпечення інклюзивності виборчого процесу. Зокрема, цим документом було зобов’язано Кабінет Міністрів України розробити та затвердити критерії доступності приміщень виборчих комісій звичайних виборчих дільниць для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення”, — написала Денісова.

За її словами, через це місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування в межах власних повноважень не можуть забезпечити виконання п.2, п.4 ст. 62 Виборчого Кодексу“.

“Наразі, налічується близько 5 тисяч виборчих дільниць, які є архітектурно недоступними для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Тому питання реалізації виборчого права зазначених категорій населення потребує негайного вирішення”, — зазначила Денісова.

Також під час обговорення Голова ЦВК Олег Діденко також висловив своє занепокоєння щодо згаданої проблеми та зазначив, що забезпечити архітектурну доступність всіх проблемних дільниць за місяць до виборів буде нереально, але для часткового розв’язання ситуації ними було виконано надану раніше рекомендацію Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо внесення змін до Вимог до приміщень дільничних виборчих комісій та приміщень для голосування, а саме ухвалено відповідну Постанову ЦВК № 164 від 08.08.2020 року.

“Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський поінформував, що відповідно до доручення Прем’єр-міністра розробка критерії доступності покладена і на Міністерство соціальної політики України. Про стан виконання зазначеного доручення він прозвітує мені на наступному тижні”, — розповіла Денісова.

Окрім того, Денісова звернеться до Прем’єр-міністра з проханням терміново вжити заходів щодо розробки проєкту постанови Кабміну про затвердження критеріїв архітектурної доступності виборчих дільниць для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення та її прийняття на найближчому засіданні Уряду.

“Також звернуся до голів облдержадміністрацій щодо забезпечення виконання статті 62 Виборчого кодексу України”, — наголосила Денісова.

Денісова проінформувала, що на всіх доступних каналах комунікації, зокрема на сайті Уповноваженого ВРУ з прав людини, будуть надані рекомендації щодо дій громадян у разі недоступності виборчої дільниці для реалізації виборчого права.

Анна Мурашко

Джерело: УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*