В Україні планують створити Фонд сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю, — комітет підтримав законопроєкт

В Україні планують створити Фонд сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю, — комітет підтримав законопроєкт. фонд сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю, внески, кошти, навчання, роботодавець

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики рекомендує депутатам ухвалити у першому читанні законопроєкт №5344-д про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю, яким пропонується створити Фонд сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю.

Законопроєктом передбачається створення спеціального фонду державного бюджету, кошти якого будуть використовуватися на реалізацію заходів із працевлаштування осіб з інвалідністю, їхнього навчання. Йдеться, серед іншого, про компенсацію роботодавцям на організацію професійного навчання працівників – осіб з інвалідністю.

Наповнюватися фонд буде за рахунок внесків роботодавців (внески мають сплачувати роботодавці, які використовують працю щонайменше 25 працівників), штрафів за несплату цих внесків чи порушення порядку їхньої сплати, благодійних внесків та інших надходжень, що не заборонені законодавством. Водночас для платників внеску залишається норматив для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової кількості штатних працівників з розрахунку повного робочого часу.

Крім цього пропонується встановити відповідальність роботодавця за нецільове використання коштів фонду соціального захисту осіб з інвалідністю у подвійному розмірі від суми коштів, які були використані не за цільовим призначенням.

Водночас передбачені податкові пільги для підприємців, що працюють щонайменше протягом року та в штаті яких перебуває 50% від загальної кількості зайнятих осіб з інвалідністю або рівень зайнятості осіб з інвалідністю 1 чи 2 груп по зору та внаслідок інтелектуальних та психічних порушень становить щонайменше 30% від загальної кількості зайнятих осіб; заробітна платна осіб з інвалідністю перевищує мінімальну.

Ярослав Конощук

«Судово-юридична газета»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*